Türkiye Serêkaniyê ve Girê Spî'ye kaymakam atadı

Urfa Valisi Abdullah Erin, Serêkaniyê ve Girê Spî'ye kaymakam atandığını açıkladı. Vali, güvenlik denetimi için de yerelde kolluk kuvvetleri oluşturacaklarını da söyledi.
Urfa Valisi Abdullah Erin, Koordinatör Vali Yardımcıları, kamu kurumları temsilcileri, Serêkaniyê (Resulayn) ve Girê Spî (Telabyad) Yerel Meclis Üyeleri ile Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Müdürlüğü konferans salonunda toplantı düzenledi.


Toplantıya ilişkin Valilik sitesinde yer alan haberde, Vali Abdullah Erin'in Türkiye'nin kısa sürede amacına ulaştığını, Suriye’de içme suyu, enerji, sağlık, eğitim, altyapı ve üstyapı hizmetlerinin sağlanmaya başladığını ve burada yaşayan insanların hızla evlerine döndüğünü söylediği belirtildi.

Her iki kentte de hayatın normale dönemsi için Türkiye'nin gerekli adımları attığını iddia eden Vali Erin, insani yardım kuruluşlarının planlı şekilde aktarıldığını, ihtiyaç olduğu sürece yardımların devam edeceğini dile getirdi.

Her iki ilçede de yerel hizmetlerin, burada yerel halktan teşkil edilen meclisler tarafından yürütüleceğini, güvenlik konusunun TSK ve SMO’nun yanında oluşturulacak yerel kollukla  güçlendirileceğini belirten Erin, buna yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Vali Erin, her iki ilçeye de koordinasyonu sağlamak amacıyla Kaymakam görevlendirildiğini, bölgenin güvenli ve istikrarlı hale getirilmesi için yürütülen belediye hizmetleri, sağlık ve eğitim alanında yapılan çalışmaları anlattı. Erin, Telabyad’daki okulların büyük bölümünde eğitim öğretimin başladığını, Resulayn’da da okulların yeniden hizmet verebilir hale gelmesi için çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti.

(Mezopotamya)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ