​Ahmet Takan: Şampiyonluk garantisiyle Başakşehir için Katar'la söz kesilmiş

Futbolda artık Süper Lig’in son iki haftasına girildi. Şampiyonluk yarışına bu yıl, hakem kararları damgasını vurmaya devam ediyor.Son olarak Rizespor-Galatasaray maçında verilen penaltılar büyük tartışma yarattı.


Şampiyonluk düğümünü Galatasaray-Başakşehir maçı çözecek. 

Siyasi yazıları ile bilinen Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, bu kez spor kulislerinden yazdı.

“Final niteliğindeki Galatasaray-Başakşehir maçı öncesinde futbol kulislerinde gergin bir hava var” diyen Takan, “Galatasaray'a Beşiktaş maçında ‘kötü tezahürat’ yüzünden  bir maç ceza verilebileceği konuşuluyor. İnşallah, TFF, YSK gibi, şampiyonluk düğümünü çözecek maç öncesi şaibeli ve çok tartışılacak bir karara imza atmaz” ifadesini kullanıyor.

“Mazbatayı aldıktan sonra yandaşların para musluklarını kapatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Başakşehir'in duraklamasında etkisi var mı?” sorusuna cevap arayan Takan, “Onu bilemem ama futbol kulislerinde bomba niteliğinde bir iddia konuşuluyor” diyerek “Başakşehir'in, Katarlılara satılacağını ve buna ilişkin görüşmelerin son aşamaya geldiğinin konuşulduğunu” söylüyor ve ekliyor:

“Hem de ‘Başakşehir'e şampiyonluk garantisi’ ile... Süper Lig'de şampiyon olacak takımın kasasına astronomik miktarda para girecek. Bunun sonrası var; Şampiyonlar Lig'i... Ayak bastı parası, puan başı para, galibiyet parası, reklam gelirleri parası, UEFA yayın havuzundan para... Yani, Avrupa Şampiyonlar Lig'ini kısaca özetlersek; Para.. Para.. Para... Hal böyle olunca da  Başakşehir'in marka değerinin yükselmesi için mutlaka şampiyonluğa ihtiyacı var. Futbol kulislerinde konuşulanlara göre,  kulübün Katar'lılara satılması için  görüşmeler yapıldı. Katar'dan bir de niyet mektubu alındı.” 

“Bilgilerine güvendiğim kaynağım, satış ile ilgili olarak, ‘Katarlılar, niyet mektubuna, 'Eğer Başakşehir şampiyon olursa bu niyet mektubumuz kesin taahhüttür' ibaresini de koymuşlar" diyen Takan, “Kulislerde, Katarlılarla satış için -şampiyonluk garantili- 120 milyon avroya anlaşıldığı iddia ediliyor” ifadesini kullanıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ