Gergerlioğlu, İçişleri Bakanlığı’na sordu: 8 ay önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç nerede?

HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu Ankara’da 8 ay önce kaçırıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Yusuf Bilge Tunç’un nerede olduğunu İçişleri Bakanlığı’na sordu.
6 Ağustos 2019’da Ankara’da kaçırılan Sanayi Bakanlığı eski çalışanı KHK’lı Yusuf Bilge Tunç, olayın üzerinden 8 ay geçmesine rağmen ortaya çıkarılmadı. 3 çocuğu ve eşi yaşlı gözlerle baba Yusuf Bilge Tunç’tan iyi bir haber beklerken HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Gergerlioğlu twitter hesabından şunları yazdı: ‘‘O bahsettikleri Salı üzerinden 8 ay geçti, tam 8 ay..! Eşinizi alıp kaçırsalar, 8 ay sonra siz, anneniz, babanız, çocuklarınız ne halde olurdu..!? Yusuf Bilge Tunç nerede  @TC_icisleri ?? Diğer kaçırılanlar Ankara Emniyetinde ortaya çıkmıştı da!’’

 

Yusuf Bilge Tunç’un arabası 8 ay önce Ankara GIMAT’ta bulunmuştu. Ailesi hemen polisi çağırmış ancak polis “Arabayı bırakmış, kaçmıştır. Burada kameraları izleyin, gelir!” diyerek olayla ilgili soruşturma yapmamıştı.

Siyah transporterlar ile kaçırılan ve aylardır haber alınamayan Salim Zeybek, Erkan Irmak, Yasin Ugan, Özgür Kaya, Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen 7 ay sonra Ankara TEM Şube’de ortaya çıkmış. Kaçırılan kişiler bilinmeyen bir yerde aylarca işkence gördükten sonra Ankara TEM Şube’ye bırakılmıştı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ