"Trump haklı onlar terörist"

Yandaş yazar, 7 ülke vatandaşlarını terörist ilan etti dahası var.
Yandaş medyanın önde gelen gazetelerinden Güneş'in yazarı Kayahan Uygur, Trump'ın 7 ülke vatandaşlarını ABD'ye sokmama kararına tam destek verdi. "Trump haklı" diyen Güneş Yazarı Uygur, "O ülkelerde on binlerce terörist var" diyerek desteğini Trump'ın bile söyleyemediği boyuta taşıdı. 

"Savaş, ambargo ya da işgal süreçlerindeki ülkelerden gelen insanlara karşı bugünkü kritik terör ortamında Trump’ın aldığı gibi önlemlerin alınması anlaşılır, gerekli ve yerindedir. Ne olursa olsun bir savaş ve savaşçılar var ve bu ülkelerde on binlerce terörist bulunuyor." diyen yandaş yazar Uygur'a göre; Küreselci liberaller tıpkı zamanında Erdoğan’a yaptıkları gibi ABD hükümetini iş yapamaz hale getirmek istiyorlarmış.

BU CÜMLEYİ ANLAYABİLEN VAR MI

Kayhan Uygur'un Amerika'ya giriş yasağını savunduğu yazısında kurduğu bir cümledeki mantığı ise okuyanlar anlamadı. Uygur aynen şöyle yazdı:

"DEAŞ’ın kurulmasında CIA örgütünün rolü olduğu konusundaki iddialara inanıyorsak Trump’ın da kendi ülkesini ve halkının güvenliğini savunmasını haklı görmeliyiz. "

AYNISINI TÜRKİYE DE YAPMALIYMIŞ
Türkiye'nin Trump'ı örnek alması gerektiğini belirten Güneş yazarı, "Trump'tan alınacak dersler var" dedi. 

DUVARI DA SAVUNDU
Suriye ile Meksika arasında karşılaştırma yapan Uygur, Meksika'yı da Suriye'den daha tehlikeli ilan ederek, Trump'ın duvar örme fikrine tam destek verdi:

"Öte yandan Trump’ın göçe ve göçmenlere karşı aldığı önlemlerle bizim Suriyeliler'le ilgili politikamızı karşılaştırmak da yanlıştır. Suriye’de bir iç savaş yaşanıyor, çok derin siyasal problemler ve korkunç bir terör var, insanlar canını kurtarmak için ortak sınırı geçip bizim tarafa sığınıyor. Trump’ın duvar örmek istediği Meksika’da ise sadece sosyal ve ekonomik sorunlar var. Trump, Meksika’daki uyuşturucu salgınının ve çeteleşmenin ABD’ye bulaşmasından haklı olarak endişe ediyor ve kendi gençliğini koruyor. Ayrıca, kendi işçisinin ekmek parasını, kaçak ve ucuza işçi çalıştıranlardan koruyor. "
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ