KHK’lılardan Ankara buluşmasına videolu davet

Olağanüstü Hal uygulaması çerçevesinde Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen kamu çalışanları 5-6 Ekim tarihlerinde başkent Ankara’da bir araya geliyor. KHK’lıların yayın organı KHK TV, herkesi Ankara buluşmasına davet ediyor.


“KHK’lılar Büyük Buluşması” adındaki etkinlikte, KHK’lıların hukuki açıdan problemleri ve kararnamelerin kişilerde neden olduğu psikolojik ve ekonomik sorunları mercek altına alınacak. Buluşmada “öteki olmak”, Hukuk Masası”, “Serbest Kürsü”, “Örgütle Direnmek”, “Hukukla Direnmek” gibi başlıklarla çeşitli oturumlar yapılacak.

İki gün sürecek buluşmanın düzenleyicilerinden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cumartesi Anneleri ve Harbiyeli Anneler’in de katılacağı buluşmanın farklı kesimleri bir araya getireceğini açıkladı.


 

ÖTEKİ OLMAYI ANLATACAKLAR

Buluşmanın birinci gününde “Öteki Olmak” başlığı ile düzenlenecek oturuma yerine kayyum atanan Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bediha Özgökçe Ertan, canlı yayında “çocuklar ölmesin” dediği için tutuklanıp ardından serbest bırakılan Ayşe Çelik de yer alacak.

İkinci gündeyse “Hukukla Direnmek” başlığıyla yapılacak oturumda “Adil yargılanma hakkı yasa önerisi çalışması kapsamında KHK’lılara ilişkin köklü çözüm önerileri” başlığıyla CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu konuşma yapacak.

GERİ ADIM ATILMALI

Etkinliğin diğer bir hedefinin de “siyasi ve sosyal bir baskı” elde etmek olduğunu belirten Gergerlioğlu, “yapılan haksızlıklardan geri adım atılmasını” bekliyor.

Hafta başında AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) geçtiğimiz salı olan açılış gününde hükumet olarak gündemlerinde “15 Temmuz sonrası işten atılan KHK’lılara af” konusunun yer almayacağını belirtti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ