Son şampiyon diskalifiye edildi

Asya Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Al-Hilal büyük bir şok yaşıyor. Koronavirüs vakaları nedeniyle, son grup maçı için kadrosunda yeterince oyuncu kalmayan Suudi Arabistan ekibi, turnuvadan diskalifiye edildi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Katar'ın ev sahipliği yaptığı Asya Şampiyonlar Ligi, sıradışı bir olaya sahne oldu. Son şampiyon Al-Hilal'nin, Shabab Al-Ahli Dubai ile oynayacağı maç öncesi, toplam 31 oyuncu ve çalışanının Covid-19 testleri pozitif çıktı. Bu yüzden Suudi Arabistan ekibi, esame listesine, ikisi kaleci olmak üzere sadece 11 oyuncu yazabildi.

Turnuva kuralları ise takımların 13'ten az oyuncu ile sahaya çıkması halinde, diskalifiye edilmesini öngörüyordu. Al-Hilal yetkilileri, uzun süre organizatörleri ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı ve takım diskalifiye edildi.


Karar hem Al-Hilal yönetimi hem de teknik direktör Razvan Lucescu'nun büyük tepkisini çekti. Diskalifiye kararını yedek kulübesinde alan Lucescu: "Zor koşullarda maçlarımızı kazandık ve üst tura çıkmayı başardık. Biz son şampiyonuz ve unvanımızı korumaya hakkımız var. Final aralık ayında oynanacak. Maçımızı başka bir tarihte oynamak için yeterince süre varken, bütün bu baskının ve acelenin sebebini anlayamıyorum" dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ