Kılıçdaroğlu: Tek satır okusa İbni Haldun'u yasaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. AKP genel başkanı Erdoğan'ın İbni Haldun'la ilgili sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Tek satırını okusa yasaklar" dedi.
CHP grup toplantısında konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişiminin ‘kontrollü darbe’ olduğu kanaatinin giderek güçlendiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçilerek ‘tarafsızlığını yitirdiğini’ söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

BEŞİKTAŞLIYIZ, TRABZONLUYUZ, GALATASARAYLIYIZ… Büyük Çerkez göçünde hayatını kaybedenleri anıyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz. Kuşkusuz güzel haberler de var. Fenerbahçe’nin Avrupa Basketbol Ligi kupasını kazanması bizi mutlu etti. Beşiktaş alırsa Beşiktaşlıyız, Trabzon alırsa Trabzonluyuz, Galatasaray alırsa Galatasaraylıyız. Fenerbahçe’nin başarısı konusunda da hepimiz bir araya geldik ve Fenerbahçe’nin başarısını kutluyoruz.


RAMAZAN GELİYOR, İŞVERENE SESLENİYORUM: CHP grubunun bir özelliği var, toplumun en zayıf kesimlerini ısrarla biz dile getiririz. Bazen CHP grubunda, bazen TBMM Genel Kurulu’nda bazen de Türkiye’nin herhangi bir yerinde. Taşeron işçisi 21. yüzyılın kölesidir. Bu kölelik anlayışına karşı çıkacağız. Sizin haklarınızı her yerde dile getireceğiz. Ramazan geliyor, işverene sesleniyorum; 28 işçiyi yeniden işe al. İşlerine son vermek vicdanın kaldıracağı bir şey değildir. Saygıdeğer iş adamından bekliyoruz.

VALİYSEN VALİLİĞİNİ YAPACAKSIN: Valilik Beşiktaş Belediyesi’nin 19 Mayıs törenlerine, yürüyüşüne izin vermedi. Belediye Başkanımız bütün gazetelere tam sayfa ilan verdi. Bunun üzerinde “toplumu tahrik edici ve kamu düzenini bozan ilan verdiğin için” gerekçesiyle soruşturma açıldı. Sen kim oluyorsun Vali Bey. Diğer belediyelere izin veriyorsun, valiysen valiliğini yapacaksın. Bize sarayın valisi değil, devletin valisi lazım.

TÜRKİYE AVRUPA’NIN EN BÜYÜK KARA PARA AKLAYICI MERKEZİ: Türkiye şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayıcı merkezi konumundadır. Yolsuzluk, uyuşturucu, fuhuş paraları… İstediğiniz zaman Türkiye’ye getirin aklarsınız. Nedir bu dolarların adı; net hata ve noksan. Bu kadar. Kanun çıkardın, getirdin, rüşveti aklıyorsun ve Türkiye Avrupa’nın en büyük kara para aklayıcı ülkelerinden birisi. Dünyada gazetecilerin hapiste olması sayısı itibariyle Türkiye bir numarada. Cemaatin bütün televizyonları alındı, Turkuvaz Grubuna verildi.”

AK PARTİ’DE PARTİ İÇİ DEMOKRASİ VAR MI? AK Parti’de parti içi demokrasi var mı? Parti demek bir kişi. Hangi demokrasiden söz ediyorlar. Davutoğlu yüzde 49.5 oy aldı, 4 Mayıs 2016 darbesi ile kapının önüne koyuldu. Davutoğlu dedi ki; “Ben siyasi etik kanunu çıkaracağım” dedi. AK Parti’nin Genel Başkanı “buna gerek yok büyük sorunlar yaratır” dedi.

ADIM GİBİ EMİNİM TEK SATIR OKUMAMIŞ: Bugün kuvvetlerin birliğinden söz ediyoruz. Demokrasi şu anda oksijen çadırında. Bir parti düşünün, kendi programında demokrasiden söz etsin, ahlaktan söz etsin ve bugün 16. yılın sonunda tam bir dikta yönetimi olarak ortaya çıksın. Bunlar zulümden hoşlanırlar adaletten değil, ahlaksızlıktan hoşlanırlar, ahlaktan değil. AK Parti’nin Genel Başkanı İbn-i Haldun’dan bahsediyor, adım gibi eminin tek satırını okumamıştır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ