Bakan Bilgin yine sözünde durmadı: 3600 ek gösterge toplantısı ertelendi

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren ve bu ay içinde çözüleceği açıklanan 3600 ek gösterge toplantısı Çalışma Bakan'ın Vedat Bilgin'in 'yoğunluğu' gerekçe gösterilerek ertelendi.

Öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ek göstergesini artırmak üzere yarın (10 Mayıs) yapılması planlanan '3600 ek gösterge toplantısı' ertelendi.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge toplantısının bakanlık tarafından ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.


Toplantının, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in iş sağlığı ve güvenliği haftası nedeniyle programının yoğun olmasından kaynaklandığı duyuruldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin daha önce yaptığı açıklamada, "Kamu personelinin 3600 ek gösterge meselesi, mayıs ayı içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan bir tanesi. Onu da kapsamlı bir şekilde ele aldık, çalışmalarımız nihayete ermek üzere bu ay içerisinde tamamlayacağız ve milletimizle de bunu paylaşacağız. Dolayısıyla çalışanlarımız şundan emin olsunlar, devletimiz sizi asla unutmadı. Türkiye’nin işçileri, Türkiye’nin emekçileri, emeklileri Türk devleti sizin yanınızdadır. Bu enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak çalışmalar önümüzdedir bunları adım adım kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullanmıştı.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Unvan, sınıf, hizmet ve derecelere göre farklılık gösteren ek gösterge, bir başka adıyla da katsayı, devlet memurlarının çalışırken maaşlarının, emekli ikramiyelerinin ve emekli maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi. Emeklilik maaşı ve ikramiyesi bu hesaba göre yapılıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ