Son 24 saat içinde 23 kişi daha hayatını kaybetti, 1214 yeni vaka tespit edildi

Türkiye genelinde vaka sayısının düşmesine karşın testi pozitif çıkan kişi sayısının hala binin üzerinde olması dikkat çekti. Bugün testi pozitif çıkan kişi sayısı bin 214 olurken, 23 kişi de salgın nedeniyle yaşamını yitirdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de son 24 saat içinde koronavirüs nedeniyle 23 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 1214 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Böylece toplam ölü sayısı 4 bin 905’e toplam vaka sayısı 185 bin 245’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Koca, yeni tip koronavirüs’ün (Kovid-19) Türkiye’deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın verilerini paylaştı.

Bakan Koca’nın paylaşımı şöyle:


“İSTANBUL ve ANKARA, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi. Ülke genelinde yeni vaka sayısı azalmaya devam ediyor. İyileşen vaka sayımız dün olduğu gibi bugün de yeni vaka sayısının üstünde. Tedbir, karşılıklı olursa sonuç veriyor.”

 
Ancak son 3 gün içindeki ölüm sayılarına bakıldığında karşımıza ilk olarak 18 kişinin, ardından 21 kişinin bugün ise 23 kişinin hayatını kaybettiği çıkıyor.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da bugün (19 Haziran) koronavirüs hastalarının sonbaharda artış gösterebileceğini belirtti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ