Ayasofya protestosu: Yunan kanalı Türk dizisinin yayınını iptal etti

ANT1 kanalının Baş İçerik Sorumlusu George Pofantis, Türkiye’nin Ayasofya’ı camiye çevirme kararının bir Türk dizisinin yayınının iptaline yol açtığını açıkladı.
ANT1 kanalının Baş İçerik Sorumlusu George Pofantis,  Türkiye’nin Ayasofya’ı camiye çevirme kararının  bir Türk dizisinin yayınının iptaline yol açtığını açıkladı. Pofantis, açıklamada dizinin ismini vermedi.

Yeni yayın dönemi programını tanıtan Pofantis, bir Türk dizisini yayınlamayı düşündüklerini, ancak Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesinden sonra fikirlerini değiştirdiklerini açıkladı.

Yunan City Times gazetesinin haberine göre, Uluslararası Yunan Derneği’nden Leonidas Koumakis, “On beş yıl boyunca 55 farklı Türk dizisi, Türkçeyi neredeyse her Yunan evine taşıdı” dedi.


Yunanistan’da gösterilen 55 Türk dizisinden 18’i ANT1’de, 17’si 2018 yılına kadar yayın yapan MEGA’da, 7’si ALPHA’da, 7’si STAR’da, 5’i SKAI’de ve 1’i EPSILON kanalında gösterildi.

55 Türk dizisinin 26’sının yayını, bölüm sayısı çok, yayın saatleri uzun olduğu veya reklam almadıkları gibi farklı gerekçelerle  durdurulmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ