Perinçek'i sevinçten dört köşe eden fotoğraf

Belki de bu fotoğrafı çerçeveletip duvarına asacaktır...
Doğu Perinçek 2015 yılında verdiği bir röportajda "Hayatımın en mutlu dönemini yaşıyorum" demişti. 

Bu cümlesini güncellemesi gerekecek çünkü 8 Ağustos 2017 Salı günü Doğu Perinçek'in mutlulukta zirveye çıktığı gün olarak tarihe geçmeye aday. 

Erdoğan Rejimi'nin uyguladıkları, uygulayacaklarının garantisi olduğu için Perinçek'in daha da mutlu olma ihtimalini saklı tutmak gerekiyor.


Bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri satan Pazarcı Teyze'nin polis tarafından gözaltına alınırken çekilmiş fotoğrafından sözediyoruz. Belki de hayatında hiç akıllı telefonu olmamış Pazarcı Teyze, Bylock kullandığı iddiasıyla Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel kırım çerçevesinde gözaltına alındı. 

Doğu Perinçek'i mutluluğun zirvesine çıkaracak ayrıntı ise; "Başörtülü Pazarcı Teyze"yi gözaltına "başörtülü bir polis memurunun" alıyor olmasıdır. 

Perinçek bu durumun kendisini nasıl mutlu ettiğini 2016 yılında Armağan Çağlayan'a verdiği bir röportajında paylaşmıştı. Perinçek'i mutlu eden ve umutla dolmasını sağlayan "cemaatlerin AKP eliyle yokedilmesi"ydi. 

Şöyle diyordu Perinçek:

"Şimdi düşünün, AKP iktidarı döneminde cemaatlere karşı Türkiye tarihinin görmediği operasyonlar yapılıyor. Bu ne? Türkiye’nin dinamikleri var. Dipten gelen dalgaları var. Onlar bize umut veriyor, mutluluk veriyor."

Perinçek, başörtülü Pazarcı Teyze'nin başörtülü bir polis tarafından gözaltına alınması karşısında koltuğuna yaslanıp kahvesini yudumlarken, mutluluğun zirvesinde yanındakilere dönüp "iti ite kırdırıyorum" demiş olabilir.
 
Evinde ve işyeride arama yapılıp gözaltına alınması yönünde Aksaray Cumhuriyet Savcılığı'nın verdiği karar doğrultusunda "iş yerinde" gözaltına alınan Pazarcı Teyze ve koluna yapışan başörtülü polis memurunun bize anlattığı ise başka şeyler...

Tarihe geçen bu kare; "İslamcılığın gerçeğini" anlatıyor bize...

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ