TTB Başkanı: Büyük bir kentimizde koronavirüs vaka sayısı patladı

Türkiye'de şimdiye dek 18 koronavirüs vakası açıklandı. Açıklanan rakamlara ilk günden beri şüpheyle bakılıyordu.Türk Tabipler Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, koronavirüs vakası sayısının Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı sayıdan daha fazla olduğuna dair duyumlar aldıklarını açıkladı.


Türk Tabipler Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, koronavirüs salgını hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Adıyaman açıklamada, "Hasta sayısının bize belirtilen 18 kişiden çok daha fazla olduğuna dair duyum alıyoruz. Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz. Krizi beraber yönetelim. Halkın gözü kulağı bizde, bulguları tabi alıyoruz ama bu kriz merkezi yönetilemez. Koordinasyonlu yürütmemiz gerekli." dedi.

TTB Başkanı Adıyaman ayrıca, Sağlık Bakanlığı'nın aldığı tedbirler hakkında sağlık çalışanlarının yeterli bilgiye sahip olmadığını da söyledi.

Umreden gelen yurttaşların koronavirüs önlemleri çerçevesinde öğrenci yurtlarında karantina altına alınmasını değerlendiren TTB Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman, Umre'ye gidişlere baştan izin verilmemesi gerektiğini paylaştı.

Adıyaman'ın açıklamaları şöyle:

"Koronavirüs için yapılan test sayıları artırılmalı ve günlük yapılan test sayısı ile pozitif çıkan test sayısı ile negetif çıkan test sayısı açıklanmalı.

İbadet bir süreliğine toplumsal olmaktan çıkarılıp bireysel olmalıdır.  Virüsün yayılmasını engellemek için gerekirse ulaşım, eczane, bakkallar dışında tüm işyerleri geçici olarak kapatılmalıdır."
 
TELE1 TV'ye katıldığı programda konuşan Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof. Sinan Adıyaman, "büyük bir kentimizde koronavirüs vaka sayısı patladı.” dedi.

Şeffaflık vurgusu yapan Adıyaman, çok sayıda vatandaşın testlerinin pozitif geldiğini iddia etti. Sinan Adıyaman bir çok ilde de koronavirüs vakalarının olduğunu fakat bakanlığın listesinde olmadığı haberlerinin kendisine geldiğini söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ