Çin’den gelen 62 kişinin karantina süreci başlatıldı

Koronavirüs salgını sebebiyle Çin’den tahliye edilip Türkiye’ye getirilen 42 kişi ve nakli gerçekleştiren 20 personellik ekip için 14 günlük karantina süreci başlatıldı.
Dünyayı tehdit eden Çin Wuhan kaynaklı yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dün akşam Türkiye’ye getirilen 42 kişi ve tahliyeyi gerçekleştiren 20 görevliden müteşekkil ekip için karantina süreci başlatıldı.


17 AMBULANSLA KALACAKLARI HASTANEYE NAKLEDİLDİLER

Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 17 ambulansla getirilen 62 kişi, 14 gün boyunca kontrol altında tutulacak.

ÖZEL HAZIRLANAN TEK KİŞİLİK ODALARDA TUTULACAKLAR

32’si Türk, 6’sı Azerbaycan, 3’ü Gürcistan ve 1’i Arnavutluk vatandaşından oluşan 42 kişi Çin’den askeri kargo uçağıyla getirilmişti.Çin Wuhan’dan aileleriyle getirilen 42 kişi dün Ankara’ya ulaşmıştı.

Koronavirüs belirtisi bulunmayan 62 kişi, özel hazırlanan ve başka hasta bulunmayan hastanede 14 gün boyunca tek kişilik odalarda gözlem altında tutulacak.

MASKE, ÖNLÜK, GÖZLÜK, DEZENFEKTEN

Hastanedeki herkese tek kullanımlık malzemeler verilecek ve bütün atıklar ‘tıbbi’ diye değerlendirilip, özel poşetlerle atılacak.

Sağlık personeli de maske, dezenfekten, önlük, gözlük gibi malzemelerle emniyete alınacak.

Karantina sebebiyle hastane çevresinde de yoğun güvenlik önlemi alındı. Hastane önünde görev yapan polis ekiplerinin maske taktığı görüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ