Batman'da 4, Düzce'de 2 doktor görevi bıraktı!

Koronavirüs vakalarının artışa geçmesinden sonra doktor istifaları yaşanıyor. Batman’da görevi bırakan 4 doktorun ardından, Düzce'de görevli 2 enfeksiyon hastalıkları uzmanından biri istifa etti diğeri emeklilik dilekçesi verdi.
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli  Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Arif Doğan Habiloğlu, yönetime istifa dilekçesi vererek izne ayrıldı. Doktorlardan Erhan Sert ise emekli olmak için dilekçe verdi.

Sözcü’ye konuşan Dr. Habiloğlu, izinde olduğunu ve konuşmak istemediğini belirtirken, Dr. Erhan Sert 62 yaşında olduğunu, risk grubunda bulunduğunu, yorgunluk nedeniyle yıprandığını ve bu nedenle emekliliğini istediğini açıkladı. Hastane Başhekimi Dr. Volkan Temi ise telefonlara cevap vermedi.

Geçtiğimiz günlerde de koronavirüs vakalarının arttığı Batman’da Bölge Devlet Hastanesi’nde görevli 4 doktorun istifa ettiği bildirilmişti.


Türk Tabipleri Birliği (TTB) Batman Şube Başkanı Selahattin Oğuz, ”Meslektaşlarımız bu çalışma koşullarından kaynaklı rahatsızlıkları vardı ve bir süredir ilgili idarecilere bu durumu bildiriyorlardı. Ama sürecin genel olarak iyi yönetilmemesinden ve ağır iş yükünün kendileri üzerinde yarattığı baskıdan dolayı meslektaşlarımız maalesef istifa ediyor yetkililer bu istifaları ciddiye almalılar” açıklamasını yapmışti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ