Türkiye’nin yardıma ihtiyacı yokmuş: #helpturkey’in karşısına #WeDontNeedHelp’i çıkardılar

Eklenme tarihi :
Türkiye’nin yardıma ihtiyacı yokmuş: #helpturkey’in karşısına #WeDontNeedHelp’i çıkardılar
Türkiye'nin orman yangınlarına müdahalede yetersiz olduğunu ve dünyadan acil söndürme 6 talebinin dile getirildiği #helpturkey kampanyasının karşısına AKP'lilerce Türkiye'nin yardıma ihtiyacı olmadığını savunan #WeDontNeedHelp çıkarıldı.


Sosyal medyada birçok ünlü sanatçı, oyuncu ve yazarın da destek verdiği #helpturkey kampanyasına saatler içinde 2,5 milyon mesaj atıldı. Mesajlarda Türkiye’nin yeterli yangın söndürme uçağı olmaması nedeniyle yangınlarla baş edemediği vurgulanarak yardım talebinde bulunuluyordu.

Bu kampanyadan rahatsız olan iktidar partisi AKP, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun aracılığıyla önce yardım çağrılarını “Devleti aciz göstermek için yapıldı” sözleriyle hedef aldı, ardından kampanyanın karşısına Türkiye’nin yardıma ihtiyacı olmadığını savunan #WeDontNeedHelp kampanyasını çıkardı.


#helturkey kampanyası 2,5 milyon tweet’le dünya gündeminin ilk sırasına kadar yükselirken, #WeDontNeedHelp ise 45 bin civarında mesaj alabildi.

YARDIMA İHTİYACI OLMAYAN TÜRKİYE AB’DEN YARDIM İSTEMİŞTİ

#WeDontNeedHelp kampanyası ile Türkiye’nin yardıma ihtiyacı olmadığını savunan iktidar partisi, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden yardım istemiş, Avrupa Komisyonu da ikisi İspanya’dan 1’i de Hırvatistan’dan olmak üzere üç yangın söndürme uçağı gönderme kararı almıştı.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ