Bu hafta vizyona giren 6 yeni film!

Gündemden biraz uzaklaşmak isteyen sinema meraklıları için iyi bir hafta olacak. Bu hafta 6 yeni film vizyona girdi - bunlardan 2'si yerli, 4'ü yabancı.

Beyaz perdede izleyicilerin karşısına çıkacak filmler şöyle:
 
"Ölümlü Dünya"
 

Nesillerdir Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten Mermer Ailesi, sekiz kişiden oluşan büyük bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanların durumları aksine karışıktır zira bu ailenin, uzun zamandır gizledikleri bir de sırları vardır. Bu sırrın her ne pahasına olursa olsun açığa çıkmaması gerekmektedir.


 
 
"Labirent: Son İsyan"
 
Thomas ve arkadaşları Labirent'ten kurtulmalarının ardından hapsoldukları tesisten kaçmayı başarmış ve dünyayı pençesinde tutan acımasız organizasyon W.I.C.K.E.D.'e direnen isyancı grup Right Hand ile bir araya gelmişlerdir. Ancak Teresa'nın ihaneti sonucu grup kendini bir kez daha W.I.C.K.E.D.'a karşı mücadele ederken bulur. Bu mücadele sırasında Minho'nun, organizasyon tarafından yakalanmasını engelleyememişlerdir. Minho'yu kurtarmak için yola çıkan Thomas ve arkadaşları organizasyonun izini sürer. Bu uğurda aldıkları kararlar yalnızca arkadaşlarının değil, dünyanın da kaderini değiştirebilecek niteliktedir.

 


 
"Sevgisiz"

 
Rusya’nın Oscar adaylı filmi... Birbirlerine karşı nefretle dolu bir kadınla bir erkek ve arka odada, korku içinde gözyaşlarına boğulmuş çocukları... Sevgisiz, bu çocuğun ansızın ortadan kaybolması üzerine onu aramaya başlayan, boşanma arifesindeki bir karı-kocanın bezginlik ve pişmanlıkla yaralı çabalarının hikâyesini paylaşıyor. Günümüz Rus sinemasının büyük ustası Andrey Zvyagintsev, şiddetle, kavgayla ve sevgisizlikle yoğrulmuş, hayalleri kırılınca ağlamayı bile unutmuş bir toplumun portresini post-modern bilgi çağı filtresinden çiziyor.
 
 
"Hafıza"
 
Ünlü bilim adamı Gordon Dunn (Martin Donovan), çığır açan bir keşif yapmış, insanların hatıralarını tıpkı bir video gibi oynatıp tekrar tekrar izlemelerini sağlayan bir aygıt bulmuştur. Ancak kısa bir süre sonrasında gizemli bir şekilde hayatını kaybeder ve bu icattan çok etkilenmiş kişilerden biri olan Sam Bloom (Peter Dinklage), cinayetin ardındaki sır perdesini aralamak için makineyi alarak Gordon'ın yakınındaki insanların hatıralarını incelemeye alır.
 
 
"Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar"
 
Gerçek dünyada yaşayan ünlü bir hazine avcısı, bir grup hırsızı hiç bilmedikleri bir dünyada bulunan Altın Geyik'i çalma görevi verir. Bilmedikleri dünyaya doğru yola çıkan hırsızlar ne pahasına olursa olsun Altın Geyik'i almaya kararlıdır. Robot Coco; Briar, Bramble ve oduncu Vick ile birlikte hırsızların geldiği ormanın ahenginin bozulmasını engellemek için mücadeleye girişir. Grup, hazine avcısı hırsızlardan önce Altın Geyik'i bulmak zorundadır.
 
 
"Adı Aşk"
 
Epeydir uzak kaldığı Çanakkale'ye geri dönen Levent, buradaki eski dostlarıyla hasret giderip kayıp zamanı telafi etmeye çalışmaktadır. İstanbul'da yaşayan Zeynep de arkadaşlarının ısrarıyla biraz uzaklaşmak için Çanakkale'ye tatile gider. Sahilde bulunduğu bir sırada yaralanan Zeynep'i sahilde yürüyüş yapan Levent bulur. Tanışmaları güzel şartlarda olmaz, fakat bu arkadaşlık, kısa zaman sonunda aşka dönüşür. Bu sırada bir haber alarak ani bir şekilde İstanbul'a dönen Zeynep, geri geleceğini söylese de ortadan kaybolur. Levent, Zeynep'i bulmakta başarılı olmaz ve kayboluşunun asıl nedenini ise yıllar sonra öğrenecektir.
  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ