Erdoğan TSK'yı yeni cepheye sürmek istiyor!

Başbakan Yardımcısı Kaynak "Barzani, Şengal'deki PKK varlığı konusunda başarılı olmazsa gereğini TSK yapacak" dedi, Erdoğan'ın yeni bir savaş cephesi istediğinin sinyalini verdi.
IŞİD'le çatışmaya itilen Türk Silahlı Kuvvetleri Erdoğan rejimi tarafından yeni bir savaşa sürülmek isteniyor.
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Şengal’de, yeni bir Kandil olmasına müsaade edilmeyeceğini söyledi, Barzani'nin PKK'yı atma konusunda başarılı olamaması durumunda TSK'nın devreye gireceğini söyledi.
Kaynak şöyle konuştu: "Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin sınırımıza gelen her türlü faaliyetini, yok etme görevi veriyor. Bu sözleşmesine verdiği yetkiyle Kandil ve ’Fırat Kalkanı’ harekatını yapıyoruz. Şengal’de yeni bir Kandil olmasına müsaade etmeyiz. Ülkemize yeni bir mikrop merkezinin oluşmasına, Türkiye Cumhuriyeti izin vermeyecektir. Asla müsaade etmez ama Barzani kendi egemenlik sınırları içerisinde olduğu için kendi görevini yapıyor. Sayın Barzani’nin başarılı olması en büyük temennimiz ama olmadığı takdirde de bunun gereğini yine Türkiye Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri marifetiyle belirleyecektir."

NE OLMUŞTU?

AKP, Şengal'deki PKK varlığı için "Barzani kendi egemenlik sınırları içerisinde olduğu için kendi görevini yapıyor. Sayın Barzani’nin başarılı olması en büyük temennimiz ama olmadığı takdirde de bunun gereğini yine Türkiye Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri marifetiyle belirleyecektir" dedi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, haftasonu PKK'nın Sincar'da kalma ısrarına devam etmesi durumunda askeri güce başvurabileceklerini belirterek "PKK Sincar'ı boşaltmazsa güç kullanabiliriz" açıklamasında bulunmuştu.

Irak Kürdistan Bölgesi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani de, PKK'nin Sincar'dan çıkması gerektiğini söyleyerek, "Yoksa güç kullanmak zorunda kalacağız" demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ