Askerleri linç edenler onun adamlarıymış

AKP'nin en güçlü trol hesabından bomba Nurettin Yıldız itirafı..
15 Temmuz’un sabahında ellerinde sopalar, bıçaklar ve palalarla sadece verilen emre uyarak İstanbul’un çeşitli yerlerinde bekleyen Mehmetçikleri döven, yaralayan ve öldüren kişilerin Nurettin Yıldız’ın adamları olduğu ortaya çıktı. Üstelik bunu AKP’nin en güçlü twitter hesabı  “Başkentçi” açıkladı. Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’ın da Türkiye’de Selefi görüşleri yayan Nurettin Yıldız’a bağlı olduğu ortaya çıkmıştı.


BAŞKENTÇİ İTİRAF ETTİ


15 Temmuz’da Boğaziçi Köprüsü’nü trafiğe kapatan, gece CNNTÜRK binası dahil İstanbul’un çeşitli yerlerine gönderilen askerler, ertesi gün sabah saatlerinde ellerini kaldırarak polise teslim olmuşlardı. Bu sırada IŞİD kılıklı bir grup devreye girmiş ve sadece emirleri yerine getirdiği için orada bulunan erlere saldırmışlardı.


Ellerinde kemerler, sopalar, bıçaklarla askerlere saldıran grup, tekbirler getirip askerleri darp etmeye başlamıştı. Bu sırada bazı askerler ağır yaralanmış, bazıları hayatını kaybetmişti.  Suriye cihatçılarına benzeyen tiplerin, dayaktan bayılan askerleri Boğaziçi Köprüsü’nden aşağı atmaya çalıştıkları, diğer vatandaşların zor engelledikleri de görüntülere yansımıştı.


O kişilerin kim olduğu uzun süre tartışılmıştı ama kim olduklarını AKP’nin en güçlü trol hesabı “Başkençi” itiraf etti.

Başkentçi, Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un öldürülmesiyle ilişkisinin ortaya çıkması sonrası eleştirilerin hedefi olan Nurettin Yıldız’a sahip çıkmak isterken, önemli bir gerçeği itiraf etti.

Başkençi’nin twiti şöyleydi:

“15 Temmuz gecesi CNN Türk'ü kurtaran yüzlerce kişinin Nureddin Yıldız'ın sohbetlerine katıldığı ortaya çıktı.”
HIZLI ORGANİZASYON DİKKAT ÇEKMİŞTİ

15 Temmuz Gecesi, İstanbul ve Ankara’nın çeşitli yerlerinde çok hızlı biçimde organize olan ve çatışmayı bilen grupların “Suriye’de çatışma tecrübesi olanlar” olabileceği gündeme gelmişti. Başkentçi’nin son itirafıyla bu tartışma da somut bir yanıtını buldu.RUS BÜYÜKELÇİNİN KATİLİ ONUN MÜRİDİYMİŞ
Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u öldüren El Nusracı Mevlüt Mert Altıntaş’ın, Selefi görüşlerle Nurettin Yıldız’ın sohbetlerine gitmeye başladıktan sonra tanıştığı ortaya çıkmıştı. Katil Altıntaş’ı, Nurettin Yıldız’ın sohbetlerine götüren ismin Sercan B. olduğunu ise ablası  ve babası verdiği ifadelerde belirtmişlerdi. İkilinin Hacı Bayram semtinde Nurettin Yıldız’ın verdiği Selefi toplantılara katıldıkları ve radikalleştikleri belirtiliyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ