Dört metrelik duvardan atıp tecavüz etti

İstanbul'un göbeğinde dört metrelik duvardan atıldı, gaspedildi, yaralı halde tecavüze uğradı.
İSTANBUL’da gece kaldığı yurda dönen bir üniversite öğrencisini, 4 metrelik bir duvardan camii avlusuna atıp daha sonra sürükleyerek götürdüğü odunlukta tecavüz eden Moğolistan uyruklu şüpheli Tuvshınbayar E.(32) polis tarafından yakalandı. Şüphelinin genç kızdan gasp ettiği telefon sakladığı yerde bulundu. Şüpheli adliyeye sevk edildi


Şişli, Meşrutiyet mahallesi, Dere sokak üzerinde 23 Aralık'ta yaşanan olay polis kayıtlarına göre şöyle geçti:


Almanya’dan öğrenci değişim programı Erasmus’la İstanbul’a gelen Türk kökenli A.Ç.(22) arkadaşları ile gittiği bir kafetarya’dan saat 01.00 sıralarında ayrılarak kaldığı yurda döndü. 19 Mayıs mahallesinde kaldığı yurda doğru yürüyen A.Ç.’nin önü Osmanbey civarı bir kişi tarafından kesildi.

RESMEN VAHŞET
Genç kızın önce cep telefonunu gasp etmeye çalışan şüpheli, başarılı olamayınca gen çkızı 4 metrelik bir duvardan aşağı camii avlusuna attı. Yaralı haldeki kızı, avluda sürükleyerek caminin odunluğuna götüren şüpheli burada genç kıza tecavüz etti. Şüpheli genç kıza ait cep telefonunu gasp ederek kaçarken, A.Ç. bulunduğu yerden yaralı halde çıkarak polis ekiplerinden yardım istedi. Yarı baygın bir halde bulunan A.Ç. hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk kontrollerinde belinin kırık olduğu tespit edilerek tedavi altına alındı.

Olay yerindeki kameraların incelenmesi üzerine şüphelinin 3-4 kilometre uzaklıkta oturduğu belirlendi. Yapılan operasyonda Moğol vatandaşı Tuvshınbayar E., yakalandı.. Şüphelinin evinde yapılan aramada doğalgaz kutusunun üzerine saklandığı tespit edilen A.Ç.’ye ait cep telefonu ele geçirildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında turist olarak Türkiye’ye giriş yapan Tuvshınbayar E.’ni bir tekstil atölyesinde çalıştığı tespit edildi. 

4 metrelik duvardan düşme sonucu beli kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralar bulunan mağdur A.Ç. ise Almanya’dan gelen ailesi tarafından Almanya’ya geri götürüldüğü öğrenildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ