‘Bırakın adalet yerini bulsun’ diyen Bakan Gül’e tepki: Hukuk dışı kararlardan sorumlusunuz!

"Bırakın adalet yerini bulsun" diyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e cevap, cezaevinde kansere yakalanan ancak tedavileri zamanında yapılmadığı için tahliye edildikten sonra vefat eden iş insanı Medeni Arifoğlu'nun eşi Nuran Arifoğlu'ndan geldi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Ceza Hukukunda Alternatif Çözüm Yolları Sempozyumu’ndaki konuşmasında sarf ettiği, “Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Yargı konjonktüre, birilerinin dediğine bakmaz. Yargı dosyaya, vicdanına, hukuka, Anayasa’ya bakar” şeklindeki sözleri tartışılmaya devam ediyor.

ARİFOĞLU, SON ANA KADAR TAHLİYE EDİLMEDİ 


15 Temmuz darbe girişiminin ardından rafa kaldırılan ‘hukukun’ yeniden hatırlanmasına bir tepki de eşi cezaevinde kansere yakalanıp son ana kadar tahliye edilmeyen, edildiğinde de ise artık çok geç olan Medeni Arifoğlu’nun eşi Nuran Arifoğlu’ndan geldi.
Nuran Arifoğlu, sosyal medya hesabındaki paylaşımıyla Bakan Gül’e tepki göstererek, “Eşimin karar mahkemesinde son yarım saat aradan sonra karar açıklanacaktı. Kararı beklerken şehrin valisi geldi Başsavcının odasına çıktı. Karar 2 saat sonra açıklandı. Mahkeme heyetinin verdiği karar kendi kararları değildi” dedi.
   
“BAŞINDAN BERİ HUKUK İŞLETİLSEYDİ BU KADAR MAĞDURİYET OLMAZDI”


Nuran Arifoğlu’nun paylaşımları şöyle:

“100’ün üzerinde dilekçe gizli tanık olayı, rüyamızda görmediğimiz saçma salak ithamlar ve bunların delili var mı ? Yok mu? Ona bakılmaksızın yargısız infaz ve daha neler… Dönemin savcılarından birinden randevu aldım, savcı efendiye dilekçeler ve gizli tanıkların ifadesini çürütebileceğimi bu insanlardan evimize gelip gidenler olduğu gibi eşimle hiç yolu kesişmemiş insanların da olduğunu bu insanların niye böyle bir şey yaptığını alamadığımı söyledim. Gizli tanıkların kim olduğunu bildiğimi bu insanların karakterlerini anlattım. Sizlerin bu insanları araştırıp verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit etmeniz gerekiyor dedim. Medeni bey’in güvenilir dürüst bir insan olduğunu şehrin %99 bildiğini söyledim. Cevabı? Başından beri hukuk işletilseydi delillerle bu insanlar yargılansaydı bu kadar mağduriyet olmazdı”

MEDENİ ARİFOĞLU, MEVLÜT ÖZTAŞ, FATİH TERZİOĞLU…

“Medeni bey’in çok kötü olduğu son zamanlarında @gergerliogluof meclis kürsüsünden size anlattı ( meclis kayıtlarına bakın) siz Ömer bey’e f.tö propagandası yapıyorsunuz deyip siyaset yaptınız, olması gereken o iddiaları araştırmanız gereğini yapmanızdı. Medeni bey’e yapılan hukuksuzluklar sonrasında diğer hasta tutuklulara da yapıldı, Fatih Terzioğlu Mevlüt Öztaş…. vs. Hasta tutuklulara yapılanlar hayallerinizin ötesinde.”

“HUKUK DIŞI KARARLARIN MESULİYETİ SİZDE”

“Siz adalet bakanısınız kalbinizle değil kanunlarla hareket etmek zorundasınız. Hakim, savcıların verdiği hukuk dışı kararların mesuliyeti sizde. Bugüne kadar adalet bakanı olduğunuz için size çok seslenildi duymadınız veya duymazlıktan geldiniz, hiçbir açıklama yapmadınız. Kaç gündür üst üste açıklamalar yapıyorsunuz. Gidenlerin hesabı mahşere kaldı.”

“ADİL KARARLAR ALINMASI SİZİNLE MÜMKÜN”

“Bundan sonrası için adil kararlar alınması sizinle mümkün. Öncelikli bebekli anneler ve hasta tutuklular ve bu dönemin tüm mağdurları için sizden müspet adımlar bekliyoruz. @abdulhamitgul Ülkenin refahı adaletle paraleldir. ‘Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletten alıkoymasın’ (Maide.8.ayet)”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ