Korona virüsü: Ölenlerin sayısı 3 bin 41’e çıktı

Çin'in koronavirüs nedeniyle 42 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyurmasıyla, virüs nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı üç bini aştı.


Çin’de korona virüsten (Covid-19) kaynaklanan ölümlerin görüldüğü ocak ayı başından bu yana iki ay doldu. İki ay içinde virüsten sadece Çin ana karasında ölenlerin sayısı 2 bin 912 oldu. Virüs 65 ülkede görüldü. Koronavirüs tespit edildikten sonra hayatını kaybeden hasta sayısı dünyada 3 bin 41’e çıktı.

Dünyada virüse yakalanan hasta sayısı da 88 bin 436 oldu. Bunların 80 bin 26’sı Çin’de bulunuyor. Şimdiye kadar virüs yakalandığı halde gördüğü tedavi sonucu iyileşenlerin sayısı ise 44 bin 843 oldu.


Çin’de son 24 saatte virüsten ölenlerin sayısı 42 olarak açıklandı. Yeni vaka sayısı da 202 oldu.

DÜNYADA SON DURUM

İran’da hayatını kaybedenler 54 olarak, açıklanırken, İtalya’da bu sayı 34 oldu. Güney kore’de virüsten ölenlerin sayısı 20. Japonya’da koronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı 12 oldu. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Japonya’ya bugün başlaması beklenen gezisi virüsle devam eden mücadele nedeniyle ertelendi. Bu arada ABD’nin New York kentinde de ilk koronavirüs vakası kayıtlara geçti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ