Hastanenin jeneratör arızası Mehmet bebeği öldürdü!

İzmir'de 2 aylık Mehmet Gökalp Demir, kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyata alınacağı gün hastanenin jeneratörü bozuldu, ameliyat pazartesi gününe ertelendi fakat minik Mehmet pazartesi sabahı ameliyata bile giremeden hayatını kaybetti.
İzmir'de kalp rahatsızlığı olan iki aylık Mehmet Gökalp Demir, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yeni Asır'dan Ceylan Torlak'ın haberine göre hastanede minik Mehmet'in kalbinin bir odacığının gelişmediği, temiz ve kirli kanın karıştığı, bu nedenle acilen ameliyata alınması gerektiği ifade edildi. Ancak hastanedeki jeneratörün bozuk olması nedeniyle ameliyat zamanında yapılamayınca Mehmet bebek hayata gözlerini yumdu. Baba Mehmet Demir, olayla ilgili suç duyurusunda bulunurken, Sağlık Bakanlığı olayı tüm detaylarıyla araştırıp bebeğin ölümünde bir ihmal olup olmadığını inceliyor.

32 yaşındaki Mehmet Demir ve eşi 29 yaşındaki Aydan Nur Demir, iki ay önce oğulları Mehmet Gökalp'i kucaklarını almanın mutluluğunu yaşadı. Demir ailesi, 30 Mayıs 2017'de rahatsızlanan iki aylık bebeklerini ilk olarak Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürdü. Mehmet bebek tedavisi için daha sonra Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Mehmet bebeğin durumu kötüleşince yoğun bakıma alındı. Yapılan kontrollerde bebeğin kalbinin bir odacığının gelişmediği, bu nedenle kirli ve temiz kanın karıştığı tespit edildi. 1 Haziran Perşembe günü bebeğe anjiyo yapıldı. 2 Haziran Cuma günü de acilen ameliyata alınması gerektiği ifade edildi. Mehmet bebek, ameliyata alınmak üzere tekrar yoğun bakıma yatırıldı.


JENERATÖR ARIZASI NEDENİYLE AMELİYAT ERTELENDİ

Ailenin iddiasına göre hastanedeki jeneratör arızalı olduğu için ameliyat cuma günü yapılamadı ve 5 Haziran Pazartesi gününe kaldı.

Pazartesi günü baba Mehmet Demir'i arayan hastane yetkilileri sabah 08.00 sıralarında bebeğin kalbinin durduğunu, sonra yeniden çalıştırıldığını ancak 09.00 sırlarında yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini söyledi. Demir ailesi acı haberi alınca büyük bir şok yaşadı. Baba Mehmet Demir bebeklerinin ölümünde hastanenin ihmali bulunduğu iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

Jeneratör arızası nedeniyle bebeklerini kaybettiklerini söyleyen baba Mehmet Demir, "Jeneratör bozuk olduğu için doktorlar ameliyatta olası bir elektrik kesintisini göze alamadılar. Bu nedenle ameliyat zamanında yapılamadı. Ben çocuğumu kaybettim. Hukuk mücadelesi başlattım. Bu mücadelem çocuğumu geri getirmez ama bundan sonra daha dikkatli olurlar. Başka anne babaların bizim gibi evlat acısı yaşamasını istemiyorum. Jeneratör çalışıyor olsaydı ve ameliyat zamanında yapılsaydı çocuğumuz şu an yaşıyordu" diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ