Epilepsi hastası Yargıtay hâkiminden tayin isyanı: Ölebilirim

Hakimler Savcılar Kurulu, epilepsi hastası Yargıtay Tetkik Hâkimi Defne Bülbül’ü tüm sağlık raporlarını gözardı ederek Erzurum’a gönderdi. Bülbül, “Ölebilirim” dedi.


2019 yılı adli ve idari kararnamesini açıklayan Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK), Yargıtay Tetkik Hakimi Defne Bülbül’ü Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atandı. Demokrat Yargı Derneği’nin Genel Sekreteri de olan Bülbül, epilepsi hastası olduğu ve aile desteğine ihtiyaç duyduğu için önceki görev yeri olan Aydın’dan Ankara’ya tayin edilmişti. Ankara’da doktor kardeşiyle kalan Bülbül, sağlık raporları gözardı edilerek Erzurum’a atandı.

Hakim Defne Bülbül, BirGün’den Mehmet Emin Kurnaz’a konuştu. Epilepsi hastası olduğunu ve geçmişte beyin kanaması geçirdiğini aktardı. Bülbül, “Ağır nöbetler geçiriyorum. Bekar olduğum için aile desteğine ihtiyacım var. Hastalığım sebebiyle yalnız yaşayamam. Bu, ölümüme göz yummak olur. Annem ve babam 70 yaşın üstünde insanlar, Erzurum’a gelemezler. Eski görev yerimde kalabilir veya Ankara’da başka bir göreve atanabilirim. Birinci sınıfım, hiçbir soruşturmam veya başka cezam yok” dedi.


DEMOKRATİK YARGI DERNEĞİ: HSK KARARDAN DÖNMELİ

Demokrat Yargı Derneği de genel sekreterleri olan Bülbül’ün atanmasına ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Süregelen kontrollü tedavinin kesintiye uğramasının ağır ve hayati boyuttaki sonuçlarıyla herkesin vicdanını yaralayacağı açıktır. HSK’dan bu karardan dönmesini ve kararın hastalık ve dernek faaliyetleri göz önüne alınarak geri alınmasını veya tedavisini ailesinin desteğiyle sürdürebileceği bir başka göreve atanmasını istiyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ