“Kim bilir Saray Metin Feyzioğlu’na ne vaatler verdi”

Hatay Barosu Başkanı, Baro yasasıyla ilgili Cumhurbaşkanıyla görüşme taleplerinin Feyzioğlu tarafından engellendiğini söyleyerek “Kim bilir ne vaatler aldı ortaya çıkmasını istemiyor” dedi.


AKP’nin ‘çoklu baro’ teklifine karşı çıkan baro başkanlarının AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın davetine katılmadıkları yönündeki iddialar sürerken ilginç bir detay ortaya çıktı. Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez ve çok sayıdaki baro başkanının, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan 80 baro adına Cumhurbaşkanı’ndan randevu alınmasını istediği ancak TBB’nin bu konuyu değerlendirdiği toplantıda randevu talebi oluşturmadığı öğrenildi.

RANDEVU TALEBİNE 5 ÜYE KARŞI ÇIKMIŞ


Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre toplantıda Cumhurbaşkanı’ndan randevu istenmesi talebine 5 üyenin karşı çıktığı, Feyzioğlu’nun ise toplantıya katılmaması sebebiyle karar çoğunluğu sağlanamadığı bildirildi.

KİM BİLİR NE VAATLER VERDİ DE ORTAYA ÇIKMASINI İSTEMİYOR

Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez, “Bizler müzakareden kaçmıyoruz. Ancak TBB Başkanı müzakere etmemizi istemiyor. TBB’ye yazılı başvuru yaptık. Ancak randevu talebi oluşturulmamış. Kendileri Cumhurbaşkanı ile görüşmemizi istemiyorlar. Kim bilir Metin Feyzioğlu ne vaatler verdi de ortaya çıkmasını istemiyor” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ