Kılıçdaroğlu faiz kararı öncesi bürokratlara seslendi: ‘Düsturunuz milletimizin refahı olsun’

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Merkez Bankası’nın bugün açıklanacak faiz kararı öncesi bir kez daha bürokratlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun” dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara seslenmeyi sürdürüyor. Daha önce “İktidarın değişmesine az kaldı, kanunsuz iş yapmayın” diyen Kılıçdaroğlu’na, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümet kanadından sert tepki gelmişti. Kılıçdaroğlu’nun “vesayet özlemi” içinde olduğunu savunan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bürokratları tehdit ettiğini savunmuştu.

Kılıçdaroğlu, tepkiler sonrası “Milletin evlatları ‘KPSS’ diye umutlansın, Erdoğan ve şürekası vakıf süslü paralel yapılarla onların geleceğini çalsın. Sonra ‘vesayet’ falan, hep aynı nakarat” yanıtını vermişti.


Kılıçdaroğlu, sürpriz bir şekilde Merkez Bankası’na ziyarette bulunarak başkan Şahap Kavcıoğlu ile görüşmüştü.

CHP lideri, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun saat 14.00’te açıklayacağı faiz kararı öncesi bir kez daha bürokratlara seslendi. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, “Sayın Bürokratlar, Bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun. Siz bu milletin onurlu evlatlarısınız, bunu hiç unutmayın” mesajını paylaştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ