Polis ve göçmenleri taşıyan otobüs devrildi: Çok sayıda yaralı var

İstanbul'dan sınır dışı edilmek üzere Hatay'a götürülen ve polislerin de refakat ettiği göçmenlerin bulunduğu bir otobüs Aksaray'da yoldan çıkarak devrildi. Kazada 17'si polis 41 kişi yaralandı.
Aksaray-Ankara karayolunun 40. kilometresinde polislerin refakat ettiği düzensiz göçmenleri taşıyan otobüs devrildi. Kazada, 17'si polis 41 kişi yaralandı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar, ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla Aksaray'daki bazı hastanelere kaldırıldı. Bu kişilerden iki polis ve bir göçmenin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.


Polis ekipleri ise çevrede güvenlik önlemi aldı.

Bu arada, kaza nedeniyle Aksaray'a geliş yönü kapanan karayolunun yeniden ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN AKSARAY'DAKİ KAZAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Aksaray'da meydana gelen kazaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada; "İl Göç İdaresi müdürlüğü tarafından Hatay iline sevki yapılacak yabancı şahıslar için talep üzerine İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından görevlendirme yapılmıştı.

Bir otobüs ile 12 Eylül 2018 günü saat 15.00 de İstanbul dan hareket eden 22 yabancı uyruklu şahıslar ile 17 polis memurunun içinde bulunduğu araç 13 Eylül 2018 günü saat 00.15 sıralarında Ankara - Aksaray karayolunda otobüsün yoldan çıkması nedeniyle tek taraflı yaralamalı trafik meydana gelmiştir. Yaralı yabancı uyruklu şahıslar ile İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri Aksaray Devlet Hastanesi ile Özel Hastanelere kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır ve ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmamıştır. Durum İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir" denildi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ