MHP’li Enginyurt’tan Saray’a Altan ve Ilıcak göndermesi: ‘Yazıklar olsun!’

Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın mahkeme kararı ile tahliye olmaları iktidar ortağı MHP’li Cemal Enginyurt’u kızdırdı. Enginyurt, tahliyeler için Bülent Arınç üzerinden Saray’ı işaret etti.


Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay’dan dönen Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıktı. Dün görülen duruşmada, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkında tahliye kararı verildi. Yeniden yargılamada Ahmet Altan “örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım” suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre gözetilerek tahliyesine karar verildi. Nazlı Ilıcak hakkında ise, “örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım” suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı, suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre gözetilerek adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

BÜLENT ARINÇ İŞARETİ VERDİ


Altan ve Ilıcak’ın aldıkları ceza ve tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak serbest kalmaları MHP’li Cemal Enginyurt’tu rahatsız etti. Enginyurt’a göre, iki gazetecinin serbest kalacağının işaretini, geçen hafta yaptığı konuşma ile Saray’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç verdi. Enginyurt, kararın siyasi olduğunu ima ederek ‘Ölen öldü kalan sağlar bizimdir diyene yazıklar olsun!’ dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tun sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle, ‘Ahmet Altan,Nazlı Ilıcak serbest kaldı. Eee Bülent abileri dedi ya ağlıyorum,artık zamanı gelmişti. Ahmet Altan çıkar çıkmaz ne dedi? İçeri de binlerce çıkmayı bekleyen masum var,sıra onlar da. Demek ki,her şey buraya kadarmış. Ölen öldü,kalan sağlar bizim diyene yazıklar olsun.’
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ