Erdoğan 16 kurum kadrosunda doldur boşalt yaptı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kamu kurumlarının kadrolarında değişiklik yaptı. Yeni düzenleme ile bakanlıkların da içinde bulunduğu 16 kamu kurumunun dolu ve boş kadrolarında değişikliğe gidildi.


Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları kapsamında kamu kurumlarının kadro yapılarına dair yeni yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar: 2021/231)” adıyla yayımlanan düzenlemeyle 16 kurumun yeni kadro yapısı ilan edildi.


İŞTE KADROSU DEĞİŞEN KURUMLAR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, TOKİ, TİKA, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü, TÜİK, İŞKUR, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün dolu ve boş kadrolarında değişiklik yapıldı.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/05/20210518-12.pdf. Kararlarla bazı kurumlarda boş kadro sayıları arttırıldı. Bazı bakanlıklarda ise kadrolar dolduruldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ