Bahçeli: CHP ve İyi Parti, HDP’nin acil servisine dönüştü

Partinin grup toplantısında sert sözlerle Millet İttifakı'nı hedef alan Bahçeli, "CHP ile İP, HDP'nin acil servisine, ilk yardım çadırına dönüşmüştür" dedi.


Partisinin grup toplantısındaki konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti’yi hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Zillet ittifakının omurgası HDP’dir (Hakların Demokratik Partisi). HDP’ye Peşinen bakanlık müjdesi veren CHP’nin PKK’yı devlet yönetimine taşımayı düşünecek kadar bu ülkeye yabancılaşmıştır. CHP ile İP, HDP’nin acil servisine, ilk yardım çadırına dönüşmüştür.” dedi.

Bahçeli, “Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi bozguncudur. Milletimiz 2023 Haziran ayınca bozguncuları sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır. Türkiye normalleştikçe zillet anormalleşecek ve kaybedecektir. Bilinsin ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin başını çektiği fitne katarı eninde sonunda devrilecektir. MHP olarak devletin ve hükümetin alacağı her kararı ve uygulayacağı her desteği destekliyoruz.” diye konuştu. Bahçeli, şöyle devam etti:


“KILIÇDAROĞLU, HDP’NİN EŞ BAŞKANLIĞINA TALİP”

“Büyük Türk milletinin üzerine oynanan bütün oyunları birlikte ve dayanışma ruhu, geleceğine sahip çıkan iradesi bozup atacaktır. CHP ve işbirlikçileri bu tehlikeli yolda ilerlemek isterlerse bu sapmanın çok ağır olacak vebalini tarih huzurunda taşımak ve bunun siyasi bedelini de göze almak durumunda kalacaklarını üstüne basa basa hatırlatmak istiyorum.”

“Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi siyasal yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olarak ifade etmesi sadece anlık bir gaflet haliyle tarif edilemez. Kılıdçaroğlu’nun terörist Demirtaş’ın haksızlığa uğradığını ileri sürmesi bir dil sürçmesi olarak da değerlendirilemez. CHP Genel Başkanı HDP’nin adeta eş başkanlığına taliptir, ahı gitmiş bahı kalmıştır. HDP ile yatmış PKK ile uyanmıştır.”

“CHP VE İP, HDP’NİN ACİL SERVİNE DÖNÜŞTÜ”

“Bu utanç bu terör sevicilik Kılıdçaroğlu’nun anlına kazınmıştır. İP’in başkanının HDP ile Kürt kökenli kardeşlerimizi bir ve aynı görme densizliği ise kılavuzu CHP olanın ne hallere düşeceğinin ayan beyan göstergesidir. Bu meczup değerlendirme HDP’yi Kürt siyasi hareketi olarak tanımlama fesatının başka bir anlatımıdır. İP siyasetini mağara deliklerinde aramaya başlamıştır. CHP ile İP, HDP’nin acil servisine, ilk yardım çadırına dönüşmüştür.”

“BİZ MAFYADAN ANLAMAYIZ”

“(CHP’li Dursun Çiçek’in sözlerine) Bize göre malumun ilanı karanlık maksadın kesim ilanıdır. Zillet ittifakının omurgası HDP’dir. HDP’ye Peşinen bakanlık müjdesi veren CHP’nin PKK’yı devlet yönetimine taşımayı düşünecek kadar bu ülkeye yabancılaşmıştır.”

“Biz mafyayı tanımayız, mafyayı takmayız, mafyadan da anlamayız. Cumhur İttifakı Cumhurla birliktedir. Çeteler Cumhuriyet Halk Partisi’nin yoldaşı, uyuşturucu baronları CHP’nin yandaşıdır. ”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ