Sette fenalaşan Halil Kumova vefat etti

Malatya’da çekilen Zalo adlı sinema filminin setinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan, 64 yaşındaki usta oyuncu Halil Kumova zatürreye bağlı solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Halil Kumova, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde çekimleri devam eden ‘Zalo’ adlı sinema filminin setinde aniden rahatsızlandı. Set görevlileri tarafından Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kumova’nın kalbi hastanede durdu.

KOVİD-19 TESTİ İÇİN ÖRNEK ALINDI


Yapılan müdahale ile kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı. Burada kalbi tekrar duran Kumova tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği belirlenen Kumova’dan Kovid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

Yeşilyurt ve Arapkir ilçelerinde gerçekleştirilen Zalo filminin çekimlerine, Kumova’nın ölümü sonrası ara verildi. Başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı gibi ünlü isimlerin paylaştığı film, 1933 yılında dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alıyor.

KUMOVA KİMDİR?

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ