Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Aşçıoğlu'nun görevden alındığı iddia edildi

Demirören Medya'ya satıldıktan sonra suların durulmadığı Kanal D Ana Haber'de flaş bir değişiklik yaşandı. Haziran 2018'den bugüne değin Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan Mustafa Aşçıoğlu'nun görevine son verildi.

Kanal D’de İYİ Parti lideri Meral Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarının ana haberde verilmesi krize neden oldu.

İddiaya göre, Takvim Gazetesi’nden Kanal D Ankara Temsilciliği görevine getirilen Zafer Şahin üst yönetime şikayetleri sonucu, Kanal D Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu’nun görevine son verildi.


Aşçıoğlu’nun yerine bu görevi CNN Türk’te Haber Müdürü olarak görev yapan Onur Tan’ın yürüteceği öğrenildi.

Medyaradar’ın kulis bilgisine göre kanaldaki ‘siyasi gerekçeler’le ilgili sorunların, Zafer Şahin’in Ankara Temsilcisi olarak atanmasından sonra başladığı iddia edildi. Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan iktidara yakın Takvim gazetesinin Ankara Temsilciliği görevinden bu göreve atanan Zafer Şahin, bir süredir Kanal D Ana Haber’in muhalefete dair haberlerine müdahale etmeye başladı.

İktidarın bu haberlerden rahatsız olduğunu gerekçe gösteren Şahin, CHP ve İYİ Parti’nin basın açıklamalarının ve Kılıçdaroğlu ile Akşener’in grup konuşmalarının verilmesine karşı çıktı. Zafer Şahin ile Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu arasında yaşanan bu gerilim Aşçıoğlu’nun görevden alınmasına neden oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ