Akşener: Yanan alanlara dikilecek bütün betonları yıkacağız

Eklenme tarihi :
Akşener: Yanan alanlara dikilecek bütün betonları yıkacağız
Orman yangınlarının yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunan İYİ Parti lideri Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve diğer iktidar temsilcilerinin ağzından verilen bütün sözlerin takibini şahsen yapacağını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin farklı noktalarında yaşanan orman yangınları nedeniyle Muğla, Antalya, Osmaniye ve Adana’ya giderek incelemelerde bulundu.

Yangın söndürme çalışmaları hakkında yetkililerden, AFAD ve sivil toplum kuruluşlarından bilgi alan Akşener, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, “Yanan alanlara dikilecek bütün betonları yıkacağız.” dedi.


"VERİLEN SÖZLERİN TAKİBİNİ ŞAHSEN YAPACAĞIM"

Marmaris’te yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizim önerimiz şu, tabii sizlerden de bilgilendikten sonra, tabiat kendisini onarıyor, doğa kendisini onarıyor ama birincisi verilen sözlerin yerine getirilmesi. Şimdi tüm Marmaris’te görevli bulunan herkesin ve basının huzurunda şunu söyleyeyim, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ağzından ve diğer yöneten insanların ağzından verilen bütün sözlerin takibini şahsen yapacağım. İkincisi bu ormanların yangınına yönelik birçok söylenti var. Kundaklama mıdır nedir ne değildir bunun çok acilen Türkiye’nin birliği bütünlüğü açısından çok önemli ortaya çıkarılması lazım. İkincisi kundaklama ile ilgili bir sonuca varılırsa, bu kanun çıkarılmalı ki, bunu yapanların, kundaklayanların terör suçlusu sayılması. Bir diğeri de buralara eğer beton yapılırsa bunun yıkılmasına dair bir kesin kararın olması. Ve tekrar yanan ağaçların yerine ağaç dikilmesi, bu millet diker ağacını merkezi bütçeye yük olmayız. Bunların takipçisi olacağız. Buradan ders çıkarmak, bilgi çıkarmak ve onun gereğini yapmak lazım. Başlangıçta verilen sözlerin takibi konusunda şahsen takipçisi olacağım her aşamada vatandaşımızı bilgilendireceğiz.”
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ