HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığıyla mücadele eden altı yaşındaki Yusuf Kerim Sayın’la ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
Gergerlioğlu, “Bu gece annesi Yusuf Kerim’in yanına yasal ziyaret hakkı kapsamında geldi. Kalıcı yasa teklifi adımı atmadığı için 12 saatlik süre bitti ve gece 23.00’te anne ayrıldı. Bu çocuğa bir gecelik tebessüm değil, kalıcı yasa lazım!”