Yeneroğlu: Adalet derken insan titremeli, etrafına bakmalı ve yaşanan zalimlikleri hissetmeli

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, TBMM Adalet Komisyonu'nda başkanın "ben adil davranıyorum" sözlerinin uykusunu kaçırdığını belirterek, "Adalet kavramının içi ne kadar boşaltılmış, değil mi?" diye sordu.


Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Hukuk ve Adalet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, TBMM’de Adalet Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü toplantıda AKP’li komisyon başkanının tavrının uykusunu kaçırdığını söyledi.

‘DEĞİŞECEK DÜZEN VE UTANACAK SUSANLAR!’ 


Twitter hesabından paylaşımda bulunan Yeneroğlu, “Olan biten zalimlikleri sıradanlaştırmış, en temel ahlaki hasletlerden kendini soyutlandırmış ve zorbalıkları görüp de reel siyaset bu diye kendi vicdanını aklamaya çalışan siyasetçileri görünce insan bazen ümitsizliğe kapılıyor olabilir. Değişecek bu düzen ve utanacak susanlar!” ” ifadelerini kullandı.
 
‘KOMİSYON BAŞKANININ ‘BEN ADİL DAVRANIYORUM’ DEMESİ UYKUMU ÇALDI’ 

“Dün Adalet Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonunda komisyon başkanı konuşma süresi bitmeden ‘sözlerinizi noktalayın’ tekrarı üzerine bir de ‘ben adil davranıyorum’ demesi yine benim uykumu çaldı” diyen Yeneroğlu, “Adalet kavramının içi ne kadar boşaltılmış, değil mi?” diye sordu.

‘ADALET DERKEN İNSAN DERİN DÜŞÜNMELİ…’ 

Yeneroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Adalet derken insan derin düşünmeli, titremeli, şöyle başını kaldırıp etrafına bakmalı ve yaşanan zalimlikleri kendi bünyesinde hissetmeli, sorumluluğunu bilmeli.. Hele bir de “Adaletli olun!” emrinin rehberliğine tabi değerler siyaseti yaptığını iddia ediyorsa utanmalı..”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ