Ayşe Özdoğan’ın cezaevinden Gergerlioğlu’na gönderdiği mektup engellenmiş

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, infaz erteleme talebi reddedilerek cezaevine konulan dördüncü evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın kendisine yazdığı mektubun engellendiğini açıkladı.


Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 9 yıl 4 ay hapis cezası verilen ve bu cezası onanan Ayşe Özdoğan, dördüncü evre kanser hastası olmasına rağmen infaz erteleme talebi reddedilerek cezaevine konulmuştu. Antalya Cezaevinde tutulan Özdoğan İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan çıkacak sonucu bekliyor.

TBMM’de Adalet Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ayşe Özdoğan’ın kendisine yazdığı mektubun engellendiğini söyledi.


BAKAN GÜL’E: BU HUKUKSUZLUĞU NASIL AÇIKLAYACAKSINIZ? 

Gergerlioğlu, toplantıda Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e seslenerek şöyle konuştu: “Çok vahim bir gerçeği öğrendim. Ben bu kadar o kişi için üzülüyorum ve bu sorunu başka vekiller de size iletti. Ne oldu biliyor musunuz? Antalya Cezaevi’nden Ayşe Özdoğan’ın bana gönderdiği mektup engellenmiş. Düşünün kadın orda işkence çekiyor, ölümle pençeleşiyor ve gönderdiği mektup engellenmiş. Bu hukuksuzluğu nasıl açıklayacaksınız?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ