Tayyip Erdoğan: İstanbul’un sahibi AK Parti’dir

AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na Binali Yıldırım’ın kendisine açtığı telefonla katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul’un sahibi olduğunu iddia etti.


Erdoğan, “Türkiye’nin şuanda 15 milyon nüfusuyla İstanbul’un 2023 ardından 2024 olmak üzere yeniden sahibini bulması lazım. Bu da AK Parti’dir.” dedi.

AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bir otelde gerçekleştirildi. Programa AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin yanı sıra, milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve AKP İstanbul 3 kademe il yönetimi katıldı.


Programda konuşan Binali Yıldırım, partililerden gelen ‘Reisi ara’ sloganlarının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı. Telefon bağlantısı ile katıldığı toplantının ‘hayırlara vesile olmasını’ dileyerek partililere hitap eden Erdoğan, “Bir şeyi sizlerden özellikle rica ediyorum, o da şudur; artık 2023’e giden yolda ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olarak yoğun bir çalışmanın içerisinde olmamız lazım. (…) Türkiye’nin şuanda 15 milyon nüfusuyla İstanbul’un 2023 ardından 2024 olmak üzere yeniden sahibini bulması lazım. Bu da AK Parti’dir. İşte şuanda seçimlerden bu yana İstanbul’da çivi çakılmıyor çivi. Ağaç dikilmiyor, İstanbul artık garip. 2023’le birlikte yeniden bir doğuşu, yeniden bir dirilişi başta İstanbul olmak üzere kazanmamız ve kazandırmamız lazım.” şeklinde konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ