Şule Karaca’dan eşine verilen cezaya tepki: Beraat beklerken gelinen nokta korkunçtur

Silivri Cezaevinde tutulan Hidayet Karaca’nın eşi Şule Karaca, eşinin Şike davasından 1406 yıl ceza almasına tepki göstererek, “Eşim olmayan bir toplantıdan ve tutuksuz yargılandığı bir davadan beraat beklerken gelinen nokta korkunçtur” dedi.

Şule Karaca, Şike Davası’nda eşi Hidayet Karaca’ya 1406 yıl hapis cezası verilmesine tepki gösterdi. Karaca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Yıl 2021 bir faniye verilen ceza 1406. Eşim Hidayet Karaca 7 yıldır Silivri de hücrede. İsmiyle müsemma hayatında doğruluktan hiç milim şaşmamış bir insan. Doğuştan hem kendim, eşim ve ailelerimiz Fenerbahçeli. Babamız cami cemaatini bir tek Fener maçı olunca terk eder. Küçük radyosuna kulağına dayar dinlerdi. Eşim hangi saikle şike yapmaya karar vermiştir. Hayatı didik didik edilmiş birinin hangi telefon görüşmesi hangi para transferi bulunmuştur. Eşim olmayan bir toplantıdan ve tutuksuz yargılandığı bir davadan beraat beklerken gelinen nokta korkunçtur. Mahkeme başkanından Hidayet Bey mutmain oldum demiş ve karar aşamasında mahkeme başkanı değişmiştir. Eşim kim ki şike yaptıysa böyle bir toplantı yapıp karar alanlar varsa, Allah belasını versin demiştir. Neticede tanıkların gizli değil gerçek olduğu bir mahkemeyi Kübra hepimizi beklemekte. Zaman ve zemin şunu iliklerimize kadar hissettirdi ki: ‘Cennet ucuz değil cehennem dahi lüzumsuz değil.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ