Pakistan polisinden mahkemede komik savunma

"Mesut Kaçmaz ve ailesine operasyonu biz yapmadık"
Pencap Eyaleti Emniyet Teşkilatı Terörle Mücadele Birimi, "Mesut Kaçmaz ve ailesine operasyonu biz yapmadık" dedi.

Mesut Kaçmaz ve ailesinin evlerinden kaçırılması ve Türkiye'ye iadeleri ile ilgili Lahore Yüksek Mahkemesi'nde devam eden davaya yazılı bilgi gönderen Pencap Eyaleti Emniyet Teşkilatı Terörle Mücadele Birimi, Mesut Kaçmaz ve ailesini tutuklamaya yönelik herhangi bir operasyon yapmadıklarını iletti.

Terörle Mücadele Birimi'nin mahkemeye gönderdiği yazılı metinde, Pak-Turk okulları müdürü Mesut Kaçmaz ve ailesinin Pakistan'da herhangi bir terör eylemine katılmadıklarının da altı çizildi.


Evlerinden kaçırılarak alıkonulan Kaçmaz ailesinin sınır dışı edilmemeleri için alınan mahkeme kararına rağmen hukuksuz biçimde Türkiye'ye gönderilmelerini mahkemeye taşıyan Mesut Kaçmaz'ın mesai arkadaşı Orhan Ugun, şikayet dilekçesinde "Kaçmaz ailesinin Pakistan'a gelen Türk polisine teslim edilerek yine Türkiye'den gelen bir uçakla zorla sınır dışı edildiğini" belirtmiş, sorumluların bulunarak cezalandırılmasını talep etmişti.

Davayı kabul eden Lahore Yüksek Mahkemesi olayın aydınlatılması için Federal hükümetten bilgi ve Eyalet İçişleri Bakanı'nın duruşmada hazır olmasını istemişti.

Resmi ziyaret için Pakistan dışında olan Pencap Eyaleti İçişleri Bakanı'nın yerine duruşmaya katılan bakanlık yetkilisi mahkeme heyetinden İçişleri Bakanı'nın duruşmaya katılabilmesi için zaman istedi. Davalı tarafın talebi üzerine duruşma 7 Kasım'a ertelendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ