Murat Ongun'un başında olduğu İBB Sözcülük Birimi kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Murat Ongun'un başkanlık yaptığı İBB Sözcülük birimi kapatıldı.

2019 yılında Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini kazanmasının ardından Murat Ongun’un yürütücülüğünü üstlendiği İBB Sözcülüğü biriminin kaldırıldığı duyuruldu.

Tele1'in haberine göre, pozisyonu açığa düşen Murat Ongun’un hangi göreve getirileceği henüz bilinmiyor.


Ongun'un İletişim Ofisi'nin başına geçeceği de iddialar arasında yer alıyor.

KARADENİZ TURU'NDAKİ FOTOĞRAF KRİZİ NEDEN OLDU İDDİASI

Murat Ongun'un, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Doğu Karadeniz Turu' dönüşünde gazetecilerle çektirdiği fotoğraf kriziyle ilgili yaptığı açıklamalar tepkilere neden olmuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaşanan krizle ilgili, "bundan sonra bütün soruların cevabını ben vereceğim" demişti.

Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat Programı sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya fotoğrafa yöneltilen eleştirileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'a sorduğunu aktarmıştı.

Ongun'un "Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içindeki tartışmaları olarak görüyoruz. Topu topu 200-300 kişinin kendi aralarındaki yorumlarıdır, eleştirileridir. Biz bunu çok da önemsemiyoruz doğrusu. Twitter'ı çok önemsemiyoruz" açıklamaları tepkilere neden olmuş Ongun ikinci bir açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

İBB'nin Twitter hesabı üzerinden yeni bir açıklama yapan Ongun şöyle dedi: "Biz kamuoyundaki tartışmayı elbette önemsiyoruz. Aksi düşünülebilir mi? Biz o fotoğrafa ilişkin medya tartışmalarını önemsemiyoruz. 200/300 kişi diye kastettiğimiz medyadır." 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ