Kılıçdaroğlu helalleşmeyi tekrarladı: Yapacağız bunu, başaracağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu helalleşme çağrısını tekrarladı. Kılıçdaroğlu, "Evlatlarımıza refah ve huzur dolu bir ülke bırakmak için yapacağız bunu, başaracağız." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından TBMM’deki partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmadan bir kesit paylaştı. Erdoğan için “Onun en büyük suçu, bu ülkenin hoşgörüsünü yok etmek oldu.” diyen Kılıçdaroğlu helalleşme çağrısını tekrarlayarak “Evlatlarımıza refah ve huzur dolu bir ülke bırakmak için yapacağız bunu, başaracağız.” dedi.

“ÜLKENİN ÖLEN HAYALLERİNİ SEYRETMEYECEĞİZ”


‘Türkiye’nin hayalleri öldü’ ifadelerinin yer aldığı videoda, Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin geleceği için hepimiz korkuyoruz. Ailemiz, evlatlarımız, onların geleceği için endişe içindeyiz. Gönlü yaralı genç nesiller, mutsuz gençler, genç nesiller oluştu.” dedi.

“Biz ülkenin ölen hayallerini seyretmeyeceğiz. Onun en büyük suçu, bitirdiği ekonomi değil aslında. Onun en büyük suçu, bu ülkenin hoşgörüsünü yok etmek oldu.” diyen CHP lideri, “Artık kendisini bir kenara itip, hoşgörüsüzlüğü azaltmaya yönelik adımlar atmanın zamanıdır. Bundan dolayı ‘helalleşme’ dedim. Helalleşme yolculuğuna başladım ve sürdürüyorum.” dedi.

“ERDOĞAN’IN ADINI ANMAYACAĞIM”

“Gittiğim hiçbir yerde zorunlu olmadıkça ne Erdoğan’ı ne de partisini konuşacağım. Samimi bir şekilde ‘buraya ben barışmaya geldim, helalleşmeye’ diyeceğim ve diyeceğiz. Hep beraber diyeceğiz.”diyen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin yaralarını sarma vaktidir artık. O yaralardan nemalananların devri artık bitti. Şimdi bize düşen, geçmişteki hatalarla yüzleşmek ve hakkı yenen insanımızla teker teker helalleşmektir. Evlatlarımıza refah ve huzur dolu bir ülke bırakmak için yapacağız bunu, başaracağız.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ