Erdoğan’ın muhtarlar buluşması 3 yıl aradan sonra yeniden başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yıl aradan sonra yeniden muhtarlara hitap edecek. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşecek olan programda Erdoğan'ın gündeme yönelik değerlendirmede bulunması bekleniyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı illerde görev yapan muhtarlarla Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda buluşacak. Erdoğan’ın, üç yıl aradan sonra bugün saat 14.00’te Beştepe’deki sergi salonunda gerçekleştireceği toplantıda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

Saray’daki son muhtarlar toplantısı 27 Aralık 2018’de yapılmış, o buluşma, 49’uncu Muhtarlar Toplantısı olarak kayıtlara geçmişti. Erdoğan, aralarında Aksaray, Osmaniye, Samsun, Mardin, Maraş’ın da olduğu 23 ilden muhtarları ağırlamıştı. Erdoğan, 23 Haziran seçimlerinden önce 17 Mayıs 2019’da da İstanbul’da görev yapan muhtarlarla bir araya gelmişti.


Erdoğan, 19 Ekim 2020’de de “Muhtarlar Günü” dolayısıyla telefon aracılığıyla muhtarlara seslenmişti.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmeden önce gündemdeki konuları değerlendirmek amacıyla muhtarlar toplantısı uygulaması başlamıştı. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesinin ardından muhtarlar toplantısı yapmamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ