Ankara’da sabit hatla haberleşme iddiasıyla 33 kişiye gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Gülen cemaatine yönelik soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 20 kişiden 17'si gözaltına alındı.


Ankara Başsavcılık Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, Gülen cemaati ile iletişim kurdukları ileri sürülen 20 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

İlgili kişilerden 17’si Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalandı.


Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığındaki bazı kişilerin, ankesörlü ve kontörlü telefonlardan, periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri iddiası üzerine soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, 3’ü eski üsteğmen, 1’i kendi isteğiyle istifa etmiş, 3’ü ihraç, 2’si görevden uzaklaştırılan, 9’u emekli ve 15’i halen astsubay olarak görev yapan 33 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı kaydedildi.

AA’nın aktardığına göre, ilgili kişilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, 14 ilde düzenlediği operasyonlarda şüphelilerden 27’sini gözaltına aldığı öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ