Açık kadınlara ‘fahişe’ imasında bulunan başhekim yardımcısına AKP’den destek ziyareti

Sosyal medyada yaptığı paylaşımda kadınları giydikleri kıyafet nedeniyle aşağılayan Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal’ı AKP Konya AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’dan destek ziyareti geldi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun %80’i açık tipler türedi. Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!” ifadelerini kullandı.

”HER AÇIK F….DEMEDİM”

Kadınları hedef alan sözlerine gelen tepkilerden sonra paylaşımını kaldıran Uysal, konuyla ilgili olarak Twitter’dan, “Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f….. demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok” dedi.


Hasan Hüseyin Uysal’a AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’dan destek geldi. Ahmet Sorgun, Twitter hesabından Uysal ile fotoğraflarını paylaşarak, “Konya İHH Başkanımız Dr. Hasan Hüseyin Uysal’ı evinde ziyaret edip hasbihal ettik. Nazik ev sahipliği için başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

”YAN-YANALIĞIMIZ BİLİNSİN İSTEDİK”

Ziyaretle ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulunan Uysal ise şu ifadeleri kullandı: ‘‘Mht vekilimiz @sorgunahmet Ahmed Sorgun Beyefendi pazar demediler tatil demediler an bu an, zaman bu zaman diyerek evimizde ziyaretimize geldiler “Yan-yanalığımız bilinsin istedik” dediler. Sorumluluk budur. Dost budur “Nerede kaldı?” dedirtmez Olması gereken anda-yerde hazırdır.’’
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ