2 general daha istifa etti: TSK’da istifa eden general sayısı 5’e yükseldi

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, geçtiğimiz günlerde TSK’dan istifa eden 3 general olduğunu ifade etmiş ve ardından 3 general istifa etmişti. Öztürk, bugünkü yazısında istifa eden general sayısının 5’e yükseldiğini yazdı.

Öztürk, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde, “Komando birlikleri, özel kuvvetlerde görev yapmış, Suriye Harekat bölgesinde bulunmuş üç generalin istifa ettiğini Pazar günü köşede duyurmuştum. Ancak, komutanların isimlerini bilmeme rağmen açıklamamıştım. Hemen belirteyim, istifa eden eden general sayısı 5’e çıkmış. Bu kesin ve teyitli bilgidir.”

İstifa eden beş generalden üçünün Barış Kalkanı Harekat Bölgesi’nde görevli olduğuna dikkat çeken Öztürk, “İstifa eden komutanların sağlık, çocuk okutma gibi nedenler değil de, yine istifa ediyorsa o zaman sıkıntı vardır demektir. İstifa edenlerde de bu ülkenin yetiştirdiği en savaşçı komutanlar olduğunu da hatırlatmış olalım” ifadesini kullandı.
 

Öztürk, istifa eden generallerden üçünün Barış Kalkanı Harekat Bölgesi Komutanlığı’ndan Tümgeneral Hakan Öztekin, Bingöl 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Enis Koç, 8. Komanda Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan olduğunu kaydetti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ