Türkiye'nin utanç günü

Cem Küçük'le İsmail Saymaz aynı karede!

Erdoğan rejiminin hukuksuzca 8 aydır rehin tuttuğu 26 gazeteciden 21'i hakkında mahkeme serbest bırakma kararı verdi. Tweet'ler ve retweet'erden oluşan iddianamenin içi o kadar boştu ki, Erdoğan'ın proje mahkemesi bile delil yetersizliğinden tahliye kararı vermek zorunda kaldı. 21 gazetecinin akşam saatlerinde, aylardır esir tutuldukları Silivri cezaevinden tahliye olması beklenirken, Türkiye tarihi rezaletlerinden birini daha yaşadı...

TETİKÇİLER YARGIYA TALİMAT VERDİ, GAZETECİLERİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ 
Erdoğan'ın tetikçileri, 21 gazetecinin tahliye kararı açıklanır açıklanmaz kirli tehdit ve şantajlarına başladılar. Bir yandan yargıya talimat yağdırırken, diğer yandan da gazetecilerin can güvenliklerinin olmadığını söyleyerek halkın kendi yargılamasını yapacağını yazdılar. Gazetecileri hedef gösteren bu tetikçiler, aynı zamanda ölümle tehdit etti.


AKP'nin kadrolu tetikçisi Cem Küçük de Adalet Bakanı başta olmak üzere İstanbul başsavcısı ve diğer yargı mensuplarına talimatlar yağdırdı.Tahliye kararlarının geri alınmaması durumunda "Ortalığın yıkılacağını" söyleyerek AKP yandaşlarını sokağa çağırdı.
Ülkenin vandalizme, yağmaya teslim olduğunu, hukukun da AK Trollerin keyfine göre işlediğini bir kez daha ilan etti. 
BİRİLERİ TAHLİYELERE ÜZÜLDÜ
AKP tetikçileri 21 gazeteciyi öldürmekle tehdit ederken İsmail Saymaz da Cem Küçük'le aynı kareye girdi. Saymaz, işe tahliye olan 19 gazeteciyi yok sayarak başladı. 
Twitter'dan Saymaz'ın bu tavrına tepki yağdı.

İsmail Saymaz ise  "Büşra Erdal'a bile" ifadesiyletepkileri daha da artırdı. 

,

Saymaz'a cevap yine Twitter'dan geldi...CUMHURİYET MUHABİRİ DE TEPKİ ÇEKTİ
Cumhuriyet muhabiri Kemal Göktaş da İsmail Saymaz gibi tepki çeken isimlerden oldu. 
Göktaş, savcıya tahliyelerin kaldırılması konusunda yol göstermekle suçlandı. 

GÖKTAŞ'A CEVAP BAYDAR'DAN
8 aydır haksız yere tutuklu bulunan meslektaşlarını savunması beklenirken farklı bir duruş sergileyen Cumhuriyet muhabirine en anlamlı cevap gazeteci Yavuz Baydar'dan geldi. Göktaş'ın "Büşra Erdal dışarıda Ahmet Şık ve 11 Cumhuriyet'çi hala içeride" yorumuna teknik ve basit bir bilgiyle cevap verdi Baydar. "Onlar başka dava dosyalarında ve duruşma tarihleri farklı" hatırlatması yaparak yani aynı gün tahliye olmalarının mümkün olmayacağını söyledi. 
Türkiye'nin yaşadığı bu rezaletin özetini Ayşe Hür yaptı. 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ