Suikastçinin sohbetine katıldığı Nurettin Yıldız’ı tanıyalım

Nurettin Yıldız'ın, Selefilik görüşlerini yaydığı konferansları için AKP devletin salonlarını ücretsiz verdi.

Rus Büyükelçi Andey Karlov’u öldüren El Nusracı Mevlüt Mert Altıntaş’ın sohbetine katıldığı Nurettin Yıldız, kamuoyunda tepki çeken görüşleriyle tanınıyor. 

Sosyal Doku Vakfı Başkanı olan Nureddin Yıldız’a AKP döneminde pek çok imkan verildi. Sohbetler ve konferanslar düzenleyebilmesi için devletin tüm salonları Nurettin Yıldız’a ücretsiz olarak tahsis edildi. 


Nurettin Yıldız bu konferanslarında Selefi inancına ait görüşleri dile getirmesiyle tanınıyor. Yıldız’ın medyada tartışılan görüşleri ise genelde cinsellikle ilgili söyledikleri oldu.

“ÇALIŞAN KADIN FUHUŞA HAZIRLIK YAPMIŞ OLUR”
Yıldız, "çalışan kadınların erkekleri doyumsuz hale getirdiğini ve ümmete zarar verdiğini" söylemişti. Çalışan kadınlar için "erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır" diyen Yıldız’ın, kamuoyunda tartışılan görüşleri şöyleydi:

"Her çalışan kadın, gözü doymamış erkek demektir. Çalışan kadın ya evlenmeyi erteleyerek erkeklerin evlilik sürecini baltalıyor ya da evli olduğu halde çalıştığı için yorgunluğu ve vakit darlığı nedeniyle erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır. Kadınlığı arızalı olduğu için erkeğin gözü açtır. O evinde erkeğini eksik bırakıyor erkeği de iş yerinde bir başka kadına tasallut oluyor. Böyle fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor. Ayrıca çalışan kadın doğurmayan ya da az doğuran kadın demektir. Yani benim ümmetim zarar gördü."

“6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARLA EVLENİLEBİLİR”
Nureddin Yıldız’ın en çok tartışılan görüşleri ise 6 yaşında çocuklarla evlenilebileceği şeklindeki görüşüydü: "7 yaşında bir kız çocuğu, 25 yaşında erkek çocuğu ile veya 7 yaşında bir erkek çocuğu, 25 yaşında bir kız ile nikahlanabilir. Nikahlanmalarında sakınca yoktur. Evlilik için bir yaş söz konusu değildir. 10 yaşında, 7 yaşında, 6 yaşında nikaha engel bir durum yoktur" 

KADINI DÖVME YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
Nurettin Yıldız, başka bir vaazında ise; kadının boynundan yukarısına, göğsüne ve beline vurulmayacağını söyleyip, kadının nasıl dövülebileceğini anlattı: “Erkek kadını dövmezse rahatlamak için başka yollar bulur ve kadın o zaman delirir. Kadınlar delirmemek için yatıp kalkıp Allah erkeklere kendilerini dövme hakkı verdiği için şükretmelidir”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ