Son kullanma tarihi geçti

Hakyol cemaatine mensup Harun Kodalak'ın Ankara Başsavcılığı'ndan alınmasının sırrı.
HSYK 1. Dairesi’nin, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ı görevden alarak, tenzili rütbe ile Yargıtay’a düz savcı olarak atanması herkesi şaşırttı. Çünkü Kodalak görevde olduğu süre boyunca her istenileni yapmış, binlerce masum insanın tutuklanmasını sağlamıştı. Üstelik Deniz Feneri davasında yolsuzluğu "aklayarak" Erdoğan'ı kurtaran bir isimdi. 

Harun Kodalak, Hakyol Cemeati'nden bir isim olarak biliniyor. Erdoğan, Hizmet Hareketi'ne karşı yürüttüğü cadı avında diğer Cemaat ve Tarikatları birer aparat gibi kullanıp Hizmet'e saldırtmaya çalıştı. Buna diğer cemaatlerin içindeki bazı kişiler alet oldu, bazıları olmadı. Ancak Harun Kodalak gönülü isimlerden biriydi. Ancak sıra şimdi diğer cemaatlere geldi. Kullanılan isimler teker teker tasfiye edilip yerine Ağar&Perinçek ekibi yerleşiyor. 

YAPTIĞI HUKUKSUZLUKLARLA GİTTİ

Harun Kodalak'ın son kullanma tarihi geçti. Yaptığı tonla hukuksuzluk ve haksızlıkla birlikte buruşturulup bir kenara atılırken Erdoğan, yine kendisine yakın ama bu kez Aydınlıkçı cepheden bir ismi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koltuğuna oturttu. 

O isim, Erdoğan'ın cezaevinde kaldığı 3.5 ayda, Erdoğan'a üç özel oda tahsis ettiren, cezaevi dışından her türlü mobilya ve elektronik eşya sokulmasını sağlayan, Erdoğan'a sınırsız ziyaretçi hakkı tanıyıp, ziyaretçileri odasında ağırlamasına izin veren dönemin Pınarhisar Cezaevi müdürü Yüksel Kocaman. 

Şu an Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulunan Yüksel Kocaman artık Ankara Cumhuriyet Başsavcısı.

Kocaman, Mehmet Ağar ve Aydınlık ekibine yakın bir isim. Ancak Erdoğan'la Pınarhisar döneminde başlayan "duygusal" ilişkileri olduğu biliniyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ