Muhbir-2 Süleyman Arslan mı?

Para dolu ayakkabı kutularının sahibi Süleyman Aslan'la ilgili bomba bilgi... ABD'de mi? Muhbir-2 o mu?
Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın Amerika'da tutuklanmasının yankıları sürüyor. İran'a ambargonun Halkbank kullanılarak delinmesi suçlanmasıyla tutuklanan Atilla'nın dosyasında çok ilginç bir bilgi var. 

Dosya'da "Muhbir-2" olarak kodlanan birisi var. Ve bu Muhbir-2'nin anlattıkları Atilla'nın tutuklanmasında kritik önemde. Dosyaya göre Muhbir-2, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı'nın "şefi"...   Bir Genel Müdür Yardımcısı'nın şefi kim olabilir? O sorunun çok kritik cevabını Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk yazdı:

İşte Saygı Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü:


Halkbank, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın tutuklanmasından sonra bazı gazetelere tam sayfa ilan verdi. Bu ilanda, Atilla'nın 2014‐2017 tarihleri arasında 7 kez ABD'ye gittiği belirtildi.

İlanda Atilla'nın 7 kez ABD'ye gittiği belirtiliyor ama bu ziyaretlerin kaçının Rıza Sarraf'ın yakalandığı 19 Mayıs 2016 tarihinden sonra gerçekleştirildiği belirtilmiyor. Takipsizlik kararından sonra Atilla, ABD'ye gidiyor gitmesine ama ABD'lilere göre ambargoyu delme olayının bir numaralı şüphelisi Rıza Sarraf yakalanmadan, bankacının tutuklanması çok anlamlı olmayacaktı. Rıza'nın yakalanmasından sonra Atilla'nın ilk gidişinde gözaltına alındığı belirtiliyor. Eğer ortada bir hukuksuzluk varsa bu doğrudan Atilla'nın yapacağı iş değildir. Bunu da, yapılan telefon konuşmalarının tapelerinden, fezlekenin bu konuşmalarla ilgili değerlendirmelerinden anlayabiliyorsunuz.

PEKİ ATİLLA'NIN ŞEFİ KİM?
FBI'ın suç duyurusu dosyasında, “Muhbir‐1” ve “Muhbir‐2” diye kodlanan iki kişinin ifadelerine de yer veriliyor. “Muhbir‐2” adlı kişinin, Mehmet Hakan Atilla'nın bankadaki şefi olduğu ve gizli muhbirlik yaptığı belirtiliyor. Bir genel müdür yardımcısının şefi kim olabilir? CHP Milletvekili Fikri Sağlar, bunun kim olduğu konusunda tahminde bulunuyor ve Başbakan'a da “Sizce de muhbir ayakkabı kutularıyla yakalanan Süleyman Aslan olabilir mi? Aslan cezaevine girdi, çıktıktan sonra bir başka kamu bankasının yönetimine atandı. O günden beri ondan haber alınamadı. Şu anda Aslan nerede, Amerika'da olabilir mi?” diye sordu. Aranıp da bir
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ