Kızı Yakup Şimşek’in fotoğrafını paylaştı: Zalimler babamızı bizden çaldı

Zaman Gazetesi davasında mesnetsiz ithamlarla müebbet hapse çarptırılan ve temyiz süreci devam eden Yakup Şimşek’in cezaevinden ilk fotoğrafı avukat kızı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.
”Mahkum olan babam değil, adalettir, Türk yargısı ve hukukudur. Her şeyden öte “ahlaka” bile aykırı olan bu kararı tanımıyor, saygı duymuyoruz.” mesajıyla babasının fotoğrafını sosyal medya hesabından yayımlayan Şebnem Şimşek, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Babam Yakup Şimşek istinaf 2. Ceza dairesinde 2 Ekim tarihli savunmasında şu sözleri söylemişti: ”Bana sadece Zaman gazetesinde 25 sene onurumla şerefimle çalıştığım için ceza verebilirsiniz. Pişman değilim. Cezası idam bile olsa razıyım, o günkü şartlar olsa yine çalışırım… Ama bana terörist ve darbeci olmaktan bir gün bile ceza veremezsiniz. Bu cezayı veren hakim savcılar önce dönüp aynaya baksınlar.”

Gazetemizin kayyımlar tarafından basıldığı o gecede babamızı merdivenden “atın şunu aşağı” emri verip bu kızının önünde tartaklayıp gözyaşlarına boğan, okulunu da kapatıp elinden alan sonra babasını da ondan çalan ey zalimler hasret kalın sevdiklernizin gülüşüne.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ