Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya 'şikayet' üzerine ifadeye çağrıldı

On beş gün önce tahliye edilen Melek Çetinkaya, halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği iddiasıyla Kırıkkale 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ifadeye çağırıldı.

İki ay hapis yattıktan sonra 21 Eylül’de tahliye olan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya yine ifadeye çağrıldı. 14 Haziran 2020’de gazeteci Çağlar Cilara’nın Youtube kanalında halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği iddia edilen Çetinkaya, Kırıkkale 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verecek. 

Çetinkaya programda, eski Başbakan Binali Yıldırım ve Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın 1980 darbesinde üst teğmen olduğunu söylemişti. Çetikaya bu sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi. Çetinkaya’nın ifadeye çağrıldığını kızı Rüvedya Çetinkaya Twitter hesabından duyurdu.
 

“Askeri Öğrencilere Adalet İstiyoruz” sloganıyla birçok eylem yapan Melek Çetinkaya, 12 Temmuz’da Akit TV’de katıldığı programda ‘Cemaat mensubu komşularım vardı. İyi insanlardı.” dediği için 16 Ağustos’ta suçu ve suçluyu övdüğü ve terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alınmış, bir gün sonra da tutuklanıp Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine gönderilmişti.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ